REKLAMA


Michał Jach - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Michał Jach Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. oficer Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Urodzony 23 września 1951 roku w Łomży. Z zawodu ekonomista i menadżer. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Studiował na Wydziale Elektroniki. Tytuł magistra zdobył na Wydziale Ekonomii, Ekonomiki i Organizacji Transportu Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył także podyplomowe studia Master of Bussiness Administration na Uniwersytecie Szczecińskim.

Był zawodowym wojskowym do czasu przejścia w stan spoczynku. Później zajmował stanowiska menedżerskie w prywatnych spółkach.

Należał najpierw do Ruchu Odbudowy, a od 2001 roku związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W 2004 i 2009 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2010 roku został wybrany do sejmiku zachodniopomorskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Szczecin (Świnoujście, Stargard Szczeciński, Goleniów). Został wybrany na posła zdobywając 6 183 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Obrony Narodowej, gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • J.PERENC 2016-08-24 11:55:56
    Pan Poseł Michał Jach to solidny ,rzetelny poseł. Utrzymuje stały kontakt z wyborcami w swoim okręgu wyborczym.Warto aby takich zachowań w naszym Sejmie było więcej.
  • poselak 2016-05-31 13:14:21
    Mam skomentować posła czy ten kulawy telewizor ?