REKLAMA


Piotr Misiło - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Misiło Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Urodzony 11 czerwca 1974 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Humanistyczną oraz Uniwersytet Szczeciński na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz na Wydziale Humanistycznym. Jest także absolwentem studiów podyplomowych SGH w zakresie planowania strategicznego działalności rozwojowej przedsiębiorstw w otoczeniu europejskim oraz studiów podyplomowych w Instytucie Filozofii UJ w zakresie etyki i filozofii religii.

Pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego w Wydawnictwie Zachodniopomorskim Sp. z o.o., kierował także Wydziałem Promocji Urzędu Gminy w Policach. Od początku 2004 r. do końca lutego 2011 r. był dyrektorem zarządzającym w Platformie Mediowej Point Group SA (wydawca m.in., Wprost, Film, Machina.), zasiadając równocześnie jako prezes lub wiceprezes w zarządach kilku spółek zależnych.

Były członek i przewodniczący rady nadzorczej AWR Wprost Sp. z o.o. oraz manager w JW. Construction SA. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą i jest współwłaścicielem oraz dyrektorem zarządzającym Elegantus Ltd. Jest także członkiem RN Silva Capital Group SA. Jego wielką pasją są narty, squash, filozofia, piłka nożna i teatr.

W lutym 2010 r. spełnił swoje marzenie z dzieciństwa zdobywając szczyt Kilimandżaro, a czerwcu 2015 roku, w Szczecinie, pobił rekord Guinnessa w squasha, rozgrywając 100 meczów z rzędu z różnymi przeciwnikami, co zajęło mu 17 godzin.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu szczecińskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru, uzyskując mandat posła VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (99 komentarzy)

 • Kaem 2017-02-10 13:47:23
  Żenująca niekompetencja, skandaliczne wypowiedzi, marionetka swej marionetkowej partii. Czy wy, wyborcy wiecie jaką mienotę i pasożyta wybraliście, czy nie wstyd wam, że on was reprezentuje? On prezentuje tylko głupotę.
 • Roman 2017-01-31 16:01:36
  posel pierwsza liga , razem z ryskiem tymi sredingami i inymi myszkami poprostu druzyna A do zadan specjalnych , wyzyny glupoty poprostu Himalaje glupoty.
 • marco 2017-01-29 10:20:32
  Niewątpliwie najgorszy poseł w Sejmie nie tylko tej kadencji, ale wszystkich. Banksterski troll.
 • Anna S 2017-01-02 16:17:06
  Ocena: poniżej krytyki doskonale opisuje tego Pana jak i całą Jego formacje, zwana polityczną
 • precz z hipokrytą 2016-12-31 11:38:43
  „Obrońca mediów” z Nowoczesnej doprowadził do skazania dziennikarza
  Poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej, który dzisiaj aktywnie włączył się w akcję „Wolne Media”, przez wiele lat sądził się z dziennikarzem Andrzejem Markiem z „Wieści Polickich”, doprowadzając do skazania go na trzy miesiące więzienia za publikację prasową. Dziennikarza ułaskawił prezydent Lech Kaczyński, a Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce wypłacenie skazanemu dziennikarzowi 1,5 tys. euro zadośćuczynienia.
  Proces Andrzeja Marka, redaktora naczelnego „Wieści Polickich”, był jedną z najgłośniejszych spraw sądowych przeciwko dziennikarzowi w III RP. W jego obronie w marcu 2004 r. dziennikarze zamykali się w klatce przed Sejmem, protestując przeciwko ograniczaniu wolności słowa.
  Sprawa zaczęła się od tego, że dziennikarz opublikował wyniki swojego śledztwa, które dotyczyły naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Gminy w Policach. Chodziło o Piotra Misiłę, dziś posła Nowoczesnej. Dziennikarz miał wykazać niejasne powiązania Misiły na styku lokalnej polityki i biznesu. W artykule „Promocja kombinatorstwa” zarzucił Piotrowi Misile nadużywanie własnego stanowiska. Naczelnik Misiło wytoczył sprawę karną dziennikarzowi z art. 212, którego wykreślenia z kodeksu karnego od wielu lat domaga się całe środowisko dziennikarskie. W 2003 r. Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał red. Andrzeja Marka na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i nakazał opublikowanie przeprosin urzędnika. Wyrok ten podtrzymał szczeciński sąd okręgowy. Andrzej Marek nie wykonał go w części dotyczącej opublikowania przeprosin Piotra Misiły na łamach własnej gazety. Dlatego Sąd Rejonowy w Szczecinie zarządził wykonanie kary pozbawienia wolności. Od tego postanowienia Andrzej Marek wniósł kasację do Sądu Najwyższego, która jednak została oddalona. Sprawa została ostatecznie zakończona, gdy w czerwcu 2007 r. Andrzeja Marka ułaskawił prezydent Lech Kaczyński
 • M 2016-12-30 16:27:13
  Kogo taki poseł reprezentuje. Ludzi ma w d. Jak kogoś okradają to niech kradną. To szkodnik. Jak się pali to nie gąsić. Co za poseł. Jakieś lobby a nie reprezentant obywateli. Trzeba całkiem dla kariery odrzucić wszelkie wartosci, żeby takie rzeczy opowiadać.
 • antytroll 2016-12-30 14:56:31
  bankowy troll.. mam nadzieję, że jest w Sejmie po raz ostatni
 • arni 2016-12-30 09:03:50
  Kiepsko panie p(ośle) ,kiepsko. Zdaje sie że ma pan Polske w (...).