REKLAMA


Joanna Lichocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joanna Lichocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 21 listopada 1969 roku w Warszawie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, odbyła także literackie studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Z zawodu dziennikarka. Karierę zaczynała w 1991 roku na łamach "Tygodnika Solidarność". Później przez prawie dekadę pracowała w Polsacie, a następnie w TVP. W międzyczasie współpracowała m.in. z "Ozonem", "Rzeczpospolitą" i "Newsweekiem".

Jest publicystką tygodnika "Gazeta Polska”, zastępcą redaktora naczelnego dziennika "Gazeta Polska Codziennie” i współpracownikiem tygodnika "Do Rzeczy”. Prowadzi też program "Wolne Głosy" w TV Republika.

Zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych. Wyprodukowała m.in. "Mgłę" o katastrofie smoleńskiej.

W 2015 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych, otrzymała 24 122 głosy, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PiS w okręgu kaliskim.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (13 komentarzy)

 • tvmaniak 2017-02-16 20:27:52
  osobowość sprzedajnej ...wki, jarmarczna mentalność
 • Roman 2017-02-16 12:46:34
  na tle wielu politykow wyroznia sie , gada do rzeczy i nie majaczy
 • Krzysztof 2017-01-02 18:14:25
  Wyjątkowo kłamliwa propagandzistka prezesa, co przez lata udawała dziennikarkę
 • E-wuno 2016-01-31 16:23:19
  Wielka prośba do pani poseł LICHOCKIEJ . Jestem zdeklarowaną zwolenniczka PIS , w wyborach głosowałam w Kaliszu na Panią ( przed wyborami , rozdawała pani ulotki , przekonujące do głosowania na PIS --- stała pani na dużym rynku w Kaliszu -- ul Maja ) --- Nieważne . Dziś zwracam się do pani jako mojego wyborcy o RATOWANIE LASÓW . Pan minister SZYSZKO objął ministerstwo środowiska i zaczęło się ( pamiętam , jak chciał CIĄĆ rezerwat ROSPUDY ) TERAZ PROWADZI SZYBKĄ ( muszą skończyć do marca 2016 ) WYCINKĘ 80 ha LASU koło LESZNA . POD PIŁĘ IDA także 100 letnie drzewa . Pan SZYSZKO , nie nadaje się DO OBRONY ŚRODOWISKA --- ON JE NISZCZY . Jak się to ma do OCIEPŁANIA KLIMATU ---- RATUNKU , TAK NIE MOŻNA . Walczyliśmy , by PO nie prywatyzowała lasów polskich , w obawie , że zginą . Teraz już wiem , że to zbędne . Pan SZYSZKO WYTNIE W PIŃ WSZYSTKO , JAK KORNIK ---- BĘDZIE MIAŁ SPOKÓJ , dokończy raz zaczęte dzieło . MAM NADZIEJĘ , że pani poseł POMOŻE URATPWAĆ ZIELEŃ , TAK CENNĄ DLA POLSKI .
 • grupa emerytów 2015-10-28 10:12:32
  Pani Lichocka, co Pani robi w Kaliszu?! Pani demagogia publicystyczna sięga najwyższych szczytów Himalajów! Kaliszanie są mądrzy, niech Pani nie liczy na akceptacje /persona non grata/
 • Stanisław Leszczynski 2015-10-27 04:00:38
  W państwie PO Prawda była karana kolbami drzwi wyważano można zacytować wiersz Broniewskiego , ograniczyć chciano wpisy na władzę obywatelską ,wprowadzono logowania, ograniczono możliwość zgromadzeń, analfabeci w PKW liczą głosy pod dyktando PO prawie Tydzień należy przypominać Polakom , pieniądze na Wasz program są w kieszeniach złodziei polskich oligarchów służb mundurowych PRL-u , UB, SBi kapusi życzę powodzenia całej partii i mądrym rządom.
 • wstyd 2015-10-23 16:18:34
  Do Ponary: Chyba szanowny pan sobie jaja robi. P. Lichocka nie zna słowa rzetelność. Pamiętam jak programie w TVP prowadząc program nie odpowiadała na niewygodne pytania. Na dodatek wpadła, gdyż była słuchać na słuchawce "zmień temat, zmień temat". Kobieta z układu. Wstyd
 • hir 2015-10-19 13:38:03
  Na taką spadochroniarkę głosować brak słów , ale mi wielka pisarka dwie książki napisała z tego jedna o zamachu w Smoleńsku no to została namaszczona przez Kaczora a mohery na nią oddają głosy ,brak słów