REKLAMA


Maria Zuba - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Maria Zuba Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 6 kwietnia 1951 roku w Suchedniowie (województwo świętokrzyskie). Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej z dyplomem elektrotechnika przemysłowego.

Pracowała w zakładach PREDOM-MESKO w Skarżysku, a następnie w Fabryce Urządzeń Technicznych w Suchedniowie, produkującej wówczas wózki widłowe.

W 1994 roku została wybrana na urząd burmistrza Suchedniowa. W latach 90-tych była związana z Unią Wolności. Z nominacji tej partii w 1998 roku objęła stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. Po porażce prawicy w wyborach w 2001 roku została audytorem w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W 2003 roku przystąpiła do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości została wybrana na posłankę V kadencji w okręgu kieleckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 3492 głosy. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 6222 głosy. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.