REKLAMA


Anna Krupka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Krupka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Socjolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów współtworzyła ośrodek analityczny Warsztaty Analiz Socjologicznych, zespół studentów i absolwentów szkół wyższych działających na rzecz dobra wspólnego.

Związana z Prawem i Sprawiedliwością. Jest członkiem Rady Politycznej partii. Pracuje w biurze krajowym Prawa i Sprawiedliwości, gdzie uczestniczy w kształtowaniu jego polityki informacyjnej i współpracuje z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Redaktor naczelna oficjalnego serwisu internetowego partii.

Współautorka programu "Prawo i Sprawiedliwość. Szansa dla młodych". Uczestniczyła w pracach nad programem PiS "Nowoczesna, solidarna, bezpieczna Polska".

Angażuje się w działalność na rzecz osób niewidomych i niedowidzących. Jest członkiem stowarzyszenia zajmującego się problemami osób tracących wzrok z powodu schorzeń siatkówki oka.

Radna sejmiku na Mazowszu. W wyborach samorządowych zdobyła ponad 30 tys. głosów.

Należała do zespołu, odpowiedzialnego za internetową kampanię Andrzeja Dudy.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała ponownie do Sejmu, tym razem kandydując w okręgu kieleckim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 27 568 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • bezhipokryzji 2016-12-27 23:07:18
    Inteligencja i mądrość posła jest mierzona przez wyborców działaniem skutecznym na rzecz regionu, jaki reprezentuje. Niestety obecnie Kielce z formacji rządzącej takiego posła nie posiadają , posłanka nie upomniała się , by miasto zostało objęte programem "Mieszkanie Plus" a znajduje się pod tym względem w najgorszej sytuacji w kraju. Rekordzista oczekujący na mieszkanie uzyskał czas 27 lat, w Polsce średnio 6 lat. Kielce nie posiadają planu rozwoju sił wytwórczych, plan Morawieckiego nie określa, jakie i gdzie miałyby powstać nowe zakłady czy fabryki. Miasto nie posiada żadnego wsparcia władz PIS, posłanka robi może dobre wrażenie ale to za mało, by wypełnić merytorycznie mandat posła , brak konkretów.
  • Krystyna z Tarn-Gór. 2016-04-02 15:32:58
    PANI POSEŁ ANNA KRUPKA TO INTELIGENTNA , KONKRETNA , RZECZOWA OSOBA.MIESZKAŃCOM KIELC I OKOLICY MOŻNA POZAZDROŚCIĆ TAKIEGO POSŁA.JEJ WIELKIE SERCE OTWARTE JEST DLA KAŻDEGO.
  • pani inżynier 2016-02-28 18:18:27
    Inteligentna, mądra sympatyczna ; po raz pierwszy słuchałam jej wyważonych i mądrych wypowiedzi w programie " Młodzież kontra" i zaskoczona byłam ciepłym przyjęciem tej Pani przez młodzież. Po zakończeniu spotkania, młodzież nagrodziła ją długimi oklaskami.