REKLAMA


Marzena Okła-Drewnowicz  - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marzena Okła-Drewnowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Samorządowiec, działaczka społeczna,posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Ukończyła studia z zakresu socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pracowała w rejonowym urzędzie pracy, następnie w latach 1998-2007 była zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

Kierowała miejskimi strukturami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zakładała też lokalne organizacje. W 2006 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej została wybrana do sejmiku świętokrzyskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskała mandat poselski z listy PO. Kandydując w okręgu kieleckim, otrzymała 7151 głosów. W Sejmie zasiada w Komisji Polityki Społecznej.

W czerwcu 2009 roku po rozwiązaniu świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, kierowanych od września 2008 roku przez senatora Michała Okłę, została komisarzem tego regionu. Funkcję tę pełniła do maja 2010 roku, kiedy to została wybrana na przewodniczącą regionu świętokrzyskiego PO.

W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, dostała 34 745 głosów. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 13 019 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.