REKLAMA


Barbara Chrobak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Barbara Chrobak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Nigdy nie była i nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Jest mężatką, matką jednej córki, babcią dwóch wnuczek. Posiada wyższe wykształcenie. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Jest ekspertem z zakresu kryminalistycznej ekspertyzy dokumentów.
Pracę zawodową związała z wymiarem sprawiedliwości. Przeszła wszystkie szczeble w hierarchii prokuratury. Od prokuratury rejonowej do apelacyjnej w Katowicach, gdzie jest aktualnie zatrudniona.

Od wielu lat udziela się społecznie, pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącej Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej - najliczniejszej organizacji przedstawicielskiej prokuratorów i pracowników prokuratury zrzeszającej ponad trzy tysiące członków. Pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącej Rady Okręgowej Związku Zawodowego w Katowicach. Jako przedstawicielkę Rady Fundacji im. Ireny Babińskiej, absorbuje ją niesienie pomocy pracownikom prokuratury i ich rodzinom w finansowaniu kosztów leczenia specjalistycznego oraz rehabilitacji.

Wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne m. in. dla ciężko chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu, dzieci z chorobą nowotworową oraz ogólnopolskie akcje krwiodawstwa. Jest organizatorką szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym i kulturalnym w tym konferencji oraz szkoleń dedykowanych pracownikom wymiaru sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu sosnowieckim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 8550 głosów. Została rzecznikiem dyscyplinarnym klubu poselskiego Kukiz’15.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (49 komentarzy)

 • Marian Palimąka Będzin 2015-12-16 19:33:17
  Głosowałem na panią i nie ukrywałem ,wręcz twierdziłem że teraz coś drgnie i się zmieni z myślą o zwykłych obywateli.Mam ponad 51 lat ,zawsze głosowałem i wiązałem z frakcją Kukiza duże nadzieje.Np taka kwestia 12zł brutto od umowy-zlecenia.
 • ANET 2015-10-23 14:36:27
  Basia tak naprawdę dźwiga tu wszystko sama bo jej ukochany mąż jest za granicą. I ma tyle siły, że jeszcze chce robić wiele dla nas. Jest skromna i sama z przyjaciółmi prowadzi swoją kampanię. Doceńmy to /oddajmy właściwie i pożytecznie swój głos :-):-):-)
 • Ewa 2015-10-18 23:53:09
  Obserwuje to co zamieszcza Pani Basia na Facebooku i dziś ujęło mnie to zdjęcie z mężem. Ma Pani racje rodzina jest najważniejsza. Pani Basiu wszystkiego dobrego Pani życzę powodzenia !
 • Marian 2015-10-18 19:14:28
  Basia pamiętaj o górnikach ! Jesteś od nas wiec godnie nas popieraj !
 • Ewa 2015-10-16 14:06:52
  Jechałam ostatnio tramwajem i akurat Pani Basia rozmawiała z ludźmi. Chwile jej posłuchałam i muszę szczere napisać ze zrobila na mnie bardzo dobre wrażenie. Mądra kobieta, szczerze gadała bez tej politycznej paplaniny. Mówiła po co idzie do tego sejmu i co chce dla Sosnowca konkretnie zrobić. Będę na nią głosować, mam dosyć tych popisów. Niech w końcu normalni ludzie idą do tego sejmu moze cos się zmieni !
 • Olek 2015-10-15 14:40:25
  Czas na Pawła i jego ludzi zwykłych obywateli takich jak my czas pogonić tą bandę nierobów z wiejskiej ! Basia Paweł i reszta jestem z Wami !!!!
 • wojtek 2015-10-15 10:01:56
  Uważam że Pani Barbara będzie nas godnie reprezentować parlamencie
 • adrianna 2015-10-13 19:48:44
  Chciałabym zwrócic uwagę na jedną bardzo ważną rzecz, oprócz tego, że Basia jest najlepszym kandydatem to przede wszytskim cudowny człowiek:mam, babci i żona.Osoba, która przeszła wiele w życiu i chyba to uzbroiło ją w taka siłę, że ja osobiście nie musiałam jej nic mówić , sama postawiła mnie do pionu mówiąc "jesteś silna pamiętasz" i zrobiła wszystko aby mi pomóc.To niesamowity człowiek i dlatego nigdy nie dam na nia powiedzieć złego słowa. W obecnym bagnie politycznym to osoba bliska ludzi i to jest najwazniejszy argument!
 • Andrzej 2015-10-13 13:44:59
  Jestem z górnicze Solidarności byłem Pani posłuchać na spotkaniu. Przekonała mnie Pani będę na Panią głosował. Życzę powodzenia.