REKLAMA


Waldemar Andzel - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Waldemar Andzel Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 17 września 1971 roku w Czeladzi. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalnością w zakresie polityki społecznej. W latach 1990-1999 był członkiem Porozumienia Centrum. Pełnił funkcję członka zarządu wojewódzkiego i sekretarza PC w Katowicach.

Był także przewodniczącym Porozumienia Centrum w gminie Bobrowniki. Z PC przeszedł najpierw do Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, następnie do Prawa i Sprawiedliwości. Od samego początku tworzył struktury PiS w powiecie będzińskim. Obecnie jest wiceprezesem PiS w okręgu Sosnowiec. 

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Sosnowiec (Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Będzin). Został wybrany na posła zdobywając 12 021 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz w Komisji Obrony Narodowej, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego,

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.