REKLAMA


Kornel Morawiecki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kornel Morawiecki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

W 1990 roku założył Partię Wolności, z której ramienia bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych w 1991 roku. W czasie telewizyjnej kampanii wyborczej wywrócił przed kamerami telewizyjnymi okrągły stół. W 1993 roku jego partia weszła w skład Ruchu dla Rzeczypospolitej. Później działał w Ruchu Odbudowy Polski i zasiadał we władzach tej partii. W 1997 roku z ramienia ROP i w 2007 roku jako bezpartyjny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kandydował do Senatu.

W wyborach samorządowych w 2010 roku bez powodzenia kandydował z ramienia KWW Polski Kierunek do sejmiku województwa dolnośląskiego. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku także bezskutecznie kandydował do Senatu z ramienia własnego komitetu „Wolni i Solidarni”. Jego kandydatura była popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, które nie wystawiło tam swojego kandydata.

W 2015 został współpracownikiem Pawła Kukiza. W wyborach w tym samym roku otworzył listę zorganizowanego przez niego komitetu wyborczego wyborców do Sejmu w okręgu wrocławskim. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 26 101 głosów. Prezydent Andrzej Duda wyznaczył go następnie na marszałka seniora Sejmu VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Etyki Poselskiej.

Od kwietnia 2016 roku poseł koła poselskiego "Wolni i Solidarni". Wystąpił z klubu Kukiz'15 po tym jak klub usunął posłankę Małgorzatę Zwiercan, która głosowała za niego w głosowaniu na sali plenarnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (25 komentarzy)

 • maria n 2016-10-27 20:19:48
  Stary zdziadziały fanatyk, ojciec młodego,zimnego fanatyka. Nigdy niesyty władzy, która omijała go szerokim łukiem aż przyszedł PiS, idealny dla niego, bo żadnych kompetencji tu się nie wymaga tylko wierności pewnemu karzełkowi moralnemu. No i głosowanie na dwie ręce: Sejm to nie pana kanciapka panie morawiecki, gdzie pan pijesz ziółka i możesz robić co chcesz
 • agniecha 2016-10-26 09:18:11
  Numer z głosowaniem na dwie ręce - poniżej krytyki. Odejście od Kukizów - WIELKI BŁĄD. No i współczuję synalka-bankstera, z którego usilnie próbuje Pan zrobić prezydenta RP. Żenada. To sprzedaż Polski za rachityczną i iluzoryczną "obronę". CETA, TTIP - niech się synuś opamięta.
 • Neo 2016-04-14 17:40:59
  Oj, Panie Kornelu, czas chyba na emeryturę. Już skleroza doskwiera, raz Pan mówi, że prosił koleżankę o głos, innym razem, że nie. Do tego nie pamięta Pan, jak się klub umawiał w sprawie głosowania.
 • piękna Polska 2016-02-22 14:46:18
  Do polak: nie podpisuj się polak ty arogancie i patałachu , zapoznaj się lepiej z biografią Pana Morawieckiego , wybitnego i prawdziwego patriotę , który nigdy nie zdradził z Ojczyzny agenturze SB i nie podpisał zobowiązania , że będzie donosicielem SB , poczytaj ile za to , że odmówił spotkało go szykan i krzywd z ręki totalitarnego systemu PRL. Oddaj mu hołd za to , bo widać słoma z papci wystaje i nie obrażaj Pana Posła godnego i szanowanego , że nie dał się złamać SB.
 • polak 2016-02-22 12:59:44
  Gowno pan wiesz szukasz tylko rozglosu Patalach
 • Krzysztof 2015-12-23 14:00:15
  Krystalicznie czysta historia, nieugięta postawa, duże zasługi dla Polski, po prostu patriota. Bardzo szanuję Morawieckiego i oby więcej takich ludzi na naszej scenie politycznej.
 • patriota 2015-12-11 21:32:08
  Do obserwator: widać obserwatorze nie przeczytałeś życiorysu Pana Morawieckiego i nie masz zielonego pojęcia . czym się zajmował i jaki to patriota , uczciwy i praworządny obywatel , jak był prześladowany przez PRL , zainteresuj się lepiej złodziejami i oszustami PO-PSL !!!!!!!!!!!
 • obserwator 2015-12-11 20:12:49
  po przeczytaniu czesciowej biografi teraz zrozumialem kim ten starzec jest Juz we wczesnych latach to jest 1993 byl przeciwko Polsce naszej Polsce juz w tamtych latach kandydowal z PISOWSKIEGO STOLKA i widac ze do teraz Polska mu sie nie podoba Stary zagorzaly chetny wladzy
 • prawnik 2015-12-10 14:15:53
  Wspaniała postawa panie pośle , moralna , kulturalna i patriotyczna , gratuluję takiego postępowania i życzę powodzenia dla dobra RP .
 • lekarz 2015-12-09 20:35:22
  Witam.Słucham z uwagą Pana wypowiedzi i zastanawiam się czy my żyjemy w dwóch różnych krajach.Jestem lekarzem z 36 letnim stażem pracy i gdy Pan w Sejmie z trybuny głosi że LUD jest ponad prawem to zastanawiam się w którym momencie nie dojadę do domu.Przy tym podzieleniu Polaków przez PiS i PO dojdzie w wielu przypadkach do tragedii i ja osobiście będę o to miała pretensje do Pana.Bez prawa jest chaos i bezprawie.Gwałty ,morderstwa w/g Pana będą normą Niech Pan nie niszczy wypowiadanymi słowami swojego autorytetu. Pozdrawiam