REKLAMA


Mirosław Suchoń - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mirosław Suchoń Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Ekonomista i informatyk, urodzony w 1967 roku, rodowity bielszczanin. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Ekspert i doradca w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa systemów informatycznych. Propagator idei informatyzacji państwa, której celem jest stworzenie sprawnego i całościowego systemu e-administracji. Z ramienia bielskiego WORD był członkiem, a także Przewodniczącym Zespołu Przedstawicieli Województw. Wraz z Zespołem opracował koncepcję systemu teleinformatycznego ośrodków egzaminowania. Jest członkiem krajowego zespołu konsultacyjnego ds. systemu WORD, działającego przy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jest członkiem Rady Nadzorczej Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Aktywny działacz społeczny. Związany ze Stowarzyszeniem „Projekt: Polska”, którego celem jest m.in. propagowanie samorządności i kształtowanie postaw obywatelskich, zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne i gospodarcze kraju. Działał również w Radzie Osiedla, gdzie w latach 2011-2012 pełnił funkcję przewodzącego. Miłośnik literatury sensacyjnej i fan piłki nożnej. Żonaty, dumny ojciec dwóch synów.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował ponownie do Sejmu w okręgu bielskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 13 357 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (20 komentarzy)

 • Marian 2017-02-28 13:13:35
  Człowiek, który polityce zawdzięcza wszystko, sam wcześniej nie osiągnął niczego. No ok, podłączał do prądu komputery w WORD w Bielsku.
 • SIódmy Król 2017-02-21 13:57:08
  Niestety nieodpowiedni człowiek jak na stanowisko, na którym się znalazł. W Bielsku poprzednio nieznany. Niby były asystent Grażyny Staniszewskiej, czego historyczna Pani Poseł chyba się wstydzi, bo jakoś nie chwali się faktem, że jej podopieczny został posłem... Startował kiedyś na radnego z niskiego miejsca na liście, co pokazuje jak był "doceniany" w byłej partii (demokraci.pl). Ogólnie kandydat z teczki - jego 1. miejsce miało przypaść osobie prężnie działającej w bielskim środowisku. Obecnie z tego co słychać rozwala struktury na Podbeskidziu, blokuje powstanie struktur w Żywcu. Wszystko przez wielkie ego i brak zaufania do kogokolwiek...
 • Maciek M. 2017-02-17 19:29:00
  Karierowicz, ma fatalną opinię w Bielsku. Człowiek-demolka. Niestety zamiast jednoczyć ludzi, dzieli, niszczy struktury.
 • Daria 2016-10-27 20:44:21
  Pozdrawiam posła i jego asystenta Pana Jacka - pomogli mi w jednej bardzo ważnej kwestii dla mnie i męża. Z mojej strony pełna rekomendacja obu panów.
 • Ewa 2016-10-27 09:52:52
  Frankowicze nie zapomną. Napluł Pan na nas i nasze ludzkie nieszczęście i dramaty, na tych co powiesili się przez przekręt banków
 • PO-Nowoczesne DNO! 2016-10-27 01:05:51
  jeszcze głupszy niż SCHETRU-SZEŚCIU KRÓLI!!!
 • Violka 2016-10-25 23:37:15
  Dobry. Aktywność, niezłe wystąpienia, zaangażowanie w posłowanie.