REKLAMA


Janusz Śniadek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Janusz Śniadek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 26 maja 1955 roku w Sopocie. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Studiował w Instytucie Okrętowym.

Po studiach pracował w Biurze Konstrukcyjnym Stoczni w Gdyni, został także członkiem NSZZ „Solidarność”. Przez wiele lat był przewodniczącym Społecznego Komitetu Budowy Pomników Ofiar Grudnia ’70.

Pod koniec lat 90-tych został zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego. W 2002 roku objął stanowisko przewodniczącego Komisji Krajowej związku. Funkcję tę pełnił do 2010 roku przez dwie czteroletnie kadencje.

W wyborach parlamentarnych w 2011 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła VII kadencji w okręgu gdyńskim, otrzymując 26 440 głosów. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 26 671 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • LEON 2015-10-21 22:08:01
    Miałeś już swoje 5 minut. A ponadto za bardzo mi przypominasz jednego gościa z PSLu ! Czas na MŁODSZYCH I BARDZIEJ AMBITNYCH!