REKLAMA


Dorota Arciszewska-Mielewczyk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Arciszewska-Mielewczyk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm III, IV, VII i VIII kadencji, senator VI i VII kadencji.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk pochodzi z Gdyni. Z wykształcenia jest ekonomistką. Studiowała na Wydziale Ekonomiki i Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła także Akademię Morską w Gdyni, gdzie uzyskała tytuł magistra w zakresie zarządzania, organizacji i eksploatacji statków.

W latach 1995-1996 pracowała w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. W latach 2000-2004 należała do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu województwa pomorskiego. W 2004 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2003 roku zainicjowała powstanie Powiernictwa Polskiego, którego jest prezesem. Jest również członkiem honorowym Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych oraz członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a od 2007 roku członkiem Rady Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Gdynia (Słupsk, Wejherowo, Rumia). Został wybrany na posła zdobywając 25 054 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, gdzie pełni funkcję przewodniczącej.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • morze 2016-12-31 14:17:23
    Wiele hałasu o nic robi koło siebie. I tak jest od zawsze.
  • ZBIGNIEW S 1934 2016-10-25 17:46:48
    WYSOKO OCENIAM DZIAŁALNOSC PANI POSEŁ MILEWCZYK W SEJMIE I W FUNDACJI POLSKO-NIEMIECKIEJ DZIELNIE BRONIŁA POLSKI PRZED ZIOMKOSTWEM NIEMIECKIM
  • BARBARA 2016-10-25 16:35:17
    Znam Pania Posel ,wiem ze jest pracowita ,uczciwa i zorganizowana .Spotyka sie z mieszkncami ,zna ich bolaczki i klopoty ,stara sie je naprawic i pomaga ludziom .Zasluguje na wysoka ocene,dobrze sluzy spoleczenstwu i Ojczyznie