REKLAMA


Dariusz Piontkowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Piontkowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 17 grudnia w Sielcach (województwo podlaskie). Z wykształcenia historyk. Absolwent filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracuje jako nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

W 1989 roku tworzył struktury NSZZ „Solidarność” w jednej ze szkół białostockich. Do dziś jest aktywnym członkiem związku. Należał najpierw do Porozumienia Centrum, a od 2001 roku związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Od lat 90-tych działa w samorządzie lokalnym. Był radnym w Białymstoku, a w 2007 roku radnym sejmiku województwa podlaskiego. W tym samym roku po zawiązaniu koalicji przez PiS i PSL został powołany na urząd marszałka województwa. W 2010 roku reprezentował PiS w wyborach na prezydenta  Białegostoku.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 28 378 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Kovac 2015-10-21 14:46:29
    Pan Darek był w Narewce na upamiętnieniu śmierci "Inki" jest mu na sercu prawda historyczna Polski. Dlatego dostanie mój głos!
  • eww 2015-10-17 11:23:19
    Jego czas minol bezpowrotnie ,typowy leming i jego miejsce jest na smietniku historii
  • Katarynka 2015-10-11 17:11:07
    Śniłoby mi się aby ten człowiek nie uzyskał mandatu! Razem ze swoją konkubiną czy czym tam ta Rzeszewska jest dostaliby za swoje! Podziały w partii robią tylko, nic nie wnoszą!