REKLAMA


Józefa Hrynkiewicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Józefa Hrynkiewicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona 7 października 1945 roku w Daniuszewie. Z zawodu nauczyciel akademicki. Tytuł magistra zdobyła na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat w zakresie nauk humanistycznych uzyskała w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego UW, natomiast habilitację na Wydziale Filozofii i Socjologii.

W 2006 otrzymała tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. Zawodowo związana z Instytutem Polityki Społecznej oraz z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie doszła do stanowiska profesora. Jest również wykładowczynią Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach, w latach 1997-2006 pełniła funkcję rektora tej uczelni.

W 2015 r. startowała do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Rzeszów (Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola). Została wybrany na posła zdobywając 27 010 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Zdrowia.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.