REKLAMA


Krystyna Skowrońska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystyna Skowrońska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Samorządowiec, posłanka na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej(filii w Rzeszowie). Od 1979 roku pracowała w bankach spółdzielczych, w 1992 została prezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Przecławiu. W latach 1998-2001 pełniła funkcję członka zarządu powiatu mieleckiego.

Od 2001 roku sprawuje mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu rzeszowskim. W Sejmie V kadencji pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz była członkiem Komisji Finansów Publicznych. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci została wybrana na posłankę, otrzymując 33 557 głosów. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

W Sejmie VI i VII kadencji była zastępczynią przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych, a następnie objęła jej kierownictwo po Dariuszu Rosatim. Wwyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 startowała z listy PO w okręgu nr 9 w Rzeszowie, jednak nie uzyskała mandatu eurodeputowanej, zdobywając 11 585 głosów.

W 2014 roku tygodnik „Polityka” na podstawie rankingu przeprowadzonego wśród polskich dziennikarzy parlamentarnych wymienił ją wśród 10 najlepszych posłów w tym roku, podkreślając specjalizację w sprawach finansów publicznych i ochrony zdrowia.

W wyborach w 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 23 576 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.