REKLAMA


Stanisław Piotrowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Stanisław Piotrowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 19 lipca 1952 roku w Bochni. Z zawodu prokurator. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Karierę zawodową rozpoczął w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, skąd następnie przeniesiony został do Krosna i skierowany do pracy śledczej w ówczesnej prokuraturze wojewódzkiej. W 1981 roku wrócił do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Dziewięć lat później, decyzją Ministra Sprawiedliwości, stanął na czele tejże prokuratury i funkcję tę pełnił aż do czasu, gdy w 2005 roku uzyskał mandat Senatora RP. W 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W wyborach w 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał 15 747 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (36 komentarzy)

 • Komuna u władzy 2017-02-27 13:05:22
  Gdyby krajem rządziły kapibary, zostałby jedną z nich.
 • fryzjer - nienawidze wszy 2017-02-12 17:56:47
  Zdjęcie to emanacja towarzysza szmaciaka, którym to się faktycznie okazał, no taki to zbieg okoliczności, że czerwona gnida okazała się czerwona bolszewicka wszą.
 • Czerwony Prokurator 2017-02-10 08:56:33
  W każdym normalnym kraju gość z taką przeszłością mógłby być co najwyżej babcią klozetową, gdyby się nad nim ktoś zlitował i zatrudnił. Hańba!!!
 • TOMEK 2017-02-09 21:30:14
  KOMISJA SPRAWIEDLIWOŚCI niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania.
  KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄG
 • martin 2017-01-16 15:28:41
  więcej w nim prawości jak w tych peowcach co łażą po sejmie , ci to dopiero kanalie , sprzedawczyki , zdrajcy , aferzyści , skorumpowana sitwa która zdradziła obywateli dla swych interesów prywatnych i partyjniactwa swego .
 • IQ 2016-12-31 15:52:28
  Jedna z największych prelowskich swołoczy w sejmie RP, bydle i ostatnia świnia, z takimi to tylko jedna droga ....
 • obywatele RP 2016-12-31 14:07:56
  HAŃBA! Jak może komunistyczny prokurator udawać prawego" i zasiadać w Komisji Praw Człowieka??? Jaki jełop go do niej przyjął?? Jak im nie wstyd? Sejm osiągnął dno.
 • Basia 2016-12-20 21:13:43
  Człowieku,nie wstyd ci? Potrafisz jaszcze patrzeć w lustro?
 • SAS 2016-12-19 20:41:08
  Do czegoś co się zowie Noe:, ty niechybnie musiałeś mieć indywidualny tok ewolucji razem z pawianami, bo inaczej być nie może, i dlatego należysz do lepszego sortu, tylko lepiej oddaj brzytwę i zabierz innym tobie podobnym.
 • Wykładowca 2016-12-19 10:15:33
  Do Noe:
  Standardy twojej demokracji to:
  - Niedopuszczanie posłów opozycji do głosu i wykluczanie ich z obrad (w tym możliwości głosowania!) a byle powodu.
  - Bezprawne przejmowanie i blokowanie pracy Trybunału Konstytucyjnego.
  - Planowane ograniczenia w prawach do manifestacji.
  - Ograniczanie środkom masowego przekazu dostępu do parlamentarzystów i obrad sejmu.
  - Zbieranie emerytur policjantom i żołnierzom którzy przesłużyli 1 dzień w MO lub służbach specjalnych a resztę życia w policji lub wojsku (Ubeków nie bronię, niech żrą suchy chleb i popijają wodą z kranu).
  - Zupełny brak konsultacji społecznych w jakichkolwiek sprawach, które tak obiecywali.
  - Zawłaszczanie wszystkich sfer władzy: służby specjalnyce(we wszystkich wcześniejszych rządach, kontrola była rotacyjna), wojska (nielubiani oficerowie sami odchodzą z wojaka w dużych ilościach), Telewizja Rządowa (dawniej była publiczna), Trybunał Konstytucyjny, spółki skarbu państwa. Zostały jeszcze sądy ale już niedługo bo Duda bez podania przyczyn odmówił mianowania wybranych sędziów a Ziobro walczy z tymi których nie lubi i samorządy.
  Jeżeli walczenie z takim bezprawiem nazywasz łamaniem standardów, to trzeba je bezwzględnie łamać.
  Co do PE i KE, do tej pory były już 3 sesje (w ciągu roku rządów!) w sprawie łamania standardów praworządności przez PIS i ani jednego za czasów PO. Bardzo niesprawiedliwa ta Europa :-).
  Olej to 500+ za które dałeś się przekupić i stań po stronie tych którym zależy na Ojczyźnie a nie na kasie i wcześniejszym wieku emerytalnym.