REKLAMA


Stanisław Piotrowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Stanisław Piotrowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 19 lipca 1952 roku w Bochni. Z zawodu prokurator. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Karierę zawodową rozpoczął w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, skąd następnie przeniesiony został do Krosna i skierowany do pracy śledczej w ówczesnej prokuraturze wojewódzkiej. W 1981 roku wrócił do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Dziewięć lat później, decyzją Ministra Sprawiedliwości, stanął na czele tejże prokuratury i funkcję tę pełnił aż do czasu, gdy w 2005 roku uzyskał mandat Senatora RP. W 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W wyborach w 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał 15 747 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (32 komentarzy)

 • martin 2017-01-16 15:28:41
  więcej w nim prawości jak w tych peowcach co łażą po sejmie , ci to dopiero kanalie , sprzedawczyki , zdrajcy , aferzyści , skorumpowana sitwa która zdradziła obywateli dla swych interesów prywatnych i partyjniactwa swego .
 • IQ 2016-12-31 15:52:28
  Jedna z największych prelowskich swołoczy w sejmie RP, bydle i ostatnia świnia, z takimi to tylko jedna droga ....
 • obywatele RP 2016-12-31 14:07:56
  HAŃBA! Jak może komunistyczny prokurator udawać prawego" i zasiadać w Komisji Praw Człowieka??? Jaki jełop go do niej przyjął?? Jak im nie wstyd? Sejm osiągnął dno.
 • Basia 2016-12-20 21:13:43
  Człowieku,nie wstyd ci? Potrafisz jaszcze patrzeć w lustro?
 • SAS 2016-12-19 20:41:08
  Do czegoś co się zowie Noe:, ty niechybnie musiałeś mieć indywidualny tok ewolucji razem z pawianami, bo inaczej być nie może, i dlatego należysz do lepszego sortu, tylko lepiej oddaj brzytwę i zabierz innym tobie podobnym.
 • Wykładowca 2016-12-19 10:15:33
  Do Noe:
  Standardy twojej demokracji to:
  - Niedopuszczanie posłów opozycji do głosu i wykluczanie ich z obrad (w tym możliwości głosowania!) a byle powodu.
  - Bezprawne przejmowanie i blokowanie pracy Trybunału Konstytucyjnego.
  - Planowane ograniczenia w prawach do manifestacji.
  - Ograniczanie środkom masowego przekazu dostępu do parlamentarzystów i obrad sejmu.
  - Zbieranie emerytur policjantom i żołnierzom którzy przesłużyli 1 dzień w MO lub służbach specjalnych a resztę życia w policji lub wojsku (Ubeków nie bronię, niech żrą suchy chleb i popijają wodą z kranu).
  - Zupełny brak konsultacji społecznych w jakichkolwiek sprawach, które tak obiecywali.
  - Zawłaszczanie wszystkich sfer władzy: służby specjalnyce(we wszystkich wcześniejszych rządach, kontrola była rotacyjna), wojska (nielubiani oficerowie sami odchodzą z wojaka w dużych ilościach), Telewizja Rządowa (dawniej była publiczna), Trybunał Konstytucyjny, spółki skarbu państwa. Zostały jeszcze sądy ale już niedługo bo Duda bez podania przyczyn odmówił mianowania wybranych sędziów a Ziobro walczy z tymi których nie lubi i samorządy.
  Jeżeli walczenie z takim bezprawiem nazywasz łamaniem standardów, to trzeba je bezwzględnie łamać.
  Co do PE i KE, do tej pory były już 3 sesje (w ciągu roku rządów!) w sprawie łamania standardów praworządności przez PIS i ani jednego za czasów PO. Bardzo niesprawiedliwa ta Europa :-).
  Olej to 500+ za które dałeś się przekupić i stań po stronie tych którym zależy na Ojczyźnie a nie na kasie i wcześniejszym wieku emerytalnym.
 • Noe 2016-12-18 15:17:42
  Proszę zrobić prządek z tymi Awanturnikami którzy robią Cyrk z Sejmu!!! Z drugiej strony skąd oni mieli kartki z hasłami ,chorągiewki itd. jak również zapowiedział to europoseł PO Lewandowski:-"Parlament Europejski patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy" Miał na myśli te PROWOKACJE ,gdzie KODziarze z PONowoczesnej mają być AKTYWNI :- wyzywać,hałasować, zaczepiać, prowokować-SPRAWIĆ WRAŻENIE WIELKICH ZAMIESZEK w POLSCE i ŁAMANIE DEMOKRACJI i pokazać to UE!???? Dziwne to zamieszki ,gdzie udział bierze tylko opozycja PO-N!!!!.Dobrze że choć Policja ochrania i zabezpiecza przed DEWASTOWANIEM MIENIA!!!. Wszystko wskazuje na zaplanowane działanie o czym mówi Lewandowski!???... PiS musi zebrać cały materiał i zgłosić do PE o Notoryczne Nadużywanie Prawa i łamanie Wszelkich Standardów Demokracji w Polsce przez PONowoczesną!!!!!!!!!
 • John 2016-12-17 19:45:13
  Tak wyglądają :morale, etos, poglądy etc.etc w partii która jakimś chichotem losu nazwała się prawo i sp... i o zgrozo mieni się być partia prawicową, a jest na wskroś komunistyczną partia z komunistycznymi komisarzami, ot doczekałem się, a 35 lat temu narażałem swoje gardło na "bramie "strajkowej
 • ale_jaja 2016-12-14 12:28:44
  "zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka" - jaja jak berety
 • Komplemenciarz 2016-12-14 11:59:22
  Jakie prawo i sprawiedliwość, taki przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka.