REKLAMA


Stanisław Piotrowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Stanisław Piotrowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 19 lipca 1952 roku w Bochni. Z zawodu prokurator. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Karierę zawodową rozpoczął w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, skąd następnie przeniesiony został do Krosna i skierowany do pracy śledczej w ówczesnej prokuraturze wojewódzkiej. W 1981 roku wrócił do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Dziewięć lat później, decyzją Ministra Sprawiedliwości, stanął na czele tejże prokuratury i funkcję tę pełnił aż do czasu, gdy w 2005 roku uzyskał mandat Senatora RP. W 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W wyborach w 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał 15 747 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (21 komentarzy)

 • Obrońca 2016-12-08 09:15:38
  Towarzysz Prokurator nie kłamie tylko interpretuje rzeczywistość.
 • Zdziwiony 2016-12-05 09:53:32
  Komunistyczny prokurator i nieszeregowy członek PZPR. Co tu więcej gadać. Podpina się pod władzę a poglądy wydają się nie mieć znaczenia.
 • Kiepski poeta 2016-12-01 14:32:49
  Bez godności, moralności, dużo fałszu, buty, złości.
  Do każdego się przymila który konto mu zasila
  Dawniej komuch dzisiaj PIS, na czarno przefarbowany lis.
  Dawniej gość z egzekutywy a teraz Polak prawdziwy.
  Oskarżał w stanie wojennym, dziś dla kraju jest bezcenny.
  Mało takich już na świecie. Kto ten łobuz, czy zgadniecie?
 • Prawy i Sprawiedliwy 2016-11-25 13:38:23
  Wyrównać mu emeryturę do średniej krajowej jak UBekom. Jak Prawo i Sprawiedliwość to niech będzie Prawo i Sprawiedliwość.
 • Antykomuch 2016-11-24 16:09:43
  Do Andrzej:
  Gratuluje siły argumentów!
 • Antykomuch 2016-11-24 16:07:41
  Rzepliński ani Wałęsa nie są parlamentarzystami więc to forum nie jest właściwe dla dyskusji o nich.

  Co do Wałęsy, do tej pory nie ma dowodów a analiza grafologiczna ciągle jest opóźniana. Ciekawe dlaczego. Pewnie w końcu Antek weźmie jakiegoś specjalistę z Komisji Smoleńskiej aby niezbicie dowieść że Wałęsa jest konfidentem a do tego kosmitą, żydem i masonem. Co do następującego jestem pewien i nie potrzeba do tego żadnej analizy - kiedy Wałęsa skakał przez płot, Jarek smacznie spał albo karmił kota. Kiedy Wałęsę internowali, Jarka nie chcieli (to kto jest tym agentem?). Kiedy Wałęsa dostawał Nagrodę Nobla, nie tylko na świecie ale nawet w Polsce mało kto wiedział kto to są Kaczyńscy.

  Za PO, mimo ich licznych błędów, gospodarka się rozwijała a Polska była szanowana w świecie. Teraz naszym przyjacielem są Węgry, największy sojusznik Putina w Europie. Reszta cywilizowanych krajów nam współczuje i krytykuje za ograniczanie swobód demokratycznych.
  Pozdrawiam
 • Andrzej 2016-11-24 15:54:57
  Do Leszek: Daj sobie spokój chłopie z kim ty dyskutujesz !????? Nie widzisz że to jakiś zaKODziały łeb. Pozdrawiam
 • Leszek 2016-11-24 15:50:03
  Do Antykomuch: Raczej OBROŃCA i FAN komuchów i to na dodatek takich trochę przygłupawych jakim jest rzepliński i CAŁE mrowie w PO-Nowoczesnej i jakoś nic nie piszesz o NICH!!!!! Tyle ARTYKUŁÓW o komunistach RZEPLIŃSKIM o TW BOLKU i żadnego twojego komentarza! Pozdrawiam