REKLAMA


Kinga Gajewska-Płochocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kinga Gajewska-Płochocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2011-2012 stypendystka berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Wcześniej ukończyła Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. W 2010 roku założyła własną działalność gospodarczą.

Członek Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Od dwóch kadencji Przewodnicząca Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowała się kampanią międzynarodową. Koordynator akcji: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S"MD".

W 2012 roku zajmowała się deregulacją w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w 2014 roku polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowała z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6 tysięczne poparcie.

Od kilku lat zajmuje się działalnością społeczną na rzecz integracji międzypokoleniowej i szerzenia aktywności obywatelskiej. Od 2012 roku współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie prowadzi wykłady, zajęcia sportowe oraz uczy języka niemieckiego.

Jako mieszkanka Błonia jest organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.

Od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. W sezonie 2013 zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 została powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PO kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 4820 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (97 komentarzy)

 • merytorycznie 2017-07-20 10:09:03
  Piaseczno, Wołomin, Pruszków ? Ciekawe okręgi wyborcze ! Tańczyła na rurze ? Bawi się w reportera w sejmie wyraźnie prowokując. Kłamie, jeśli media PO piszą prawdę - że poseł PiS wykręcił jej ręce i zabrał telefon, a wszyscy widzieli jak było. Przytula się z Bolkiem ? Co to jest za lala i kto wydeptał jej ścieżkę kariery ? Kidawa czy ktoś mocniejszy ? Posłowie prowokatorzy powinni być karani, a telefony komórkowe powinny być zostawiane przed wejściem na salę obrad - w przeciwnym wypadku ten cyrk i szukanie haków video na przeciwników się nie skończy !
 • PL.😀 2017-07-19 18:10:04
  .....MERYTORYCZNE DNO, JAK CAŁE PO.....Sprzedajna prowkatorka, wylansowana przez Boniego dzięki kasie rodziców. Opłaca blogerów za pozytywne wpisy. !!! KOLEJNA WIZYTÓWKA PARTII OSZOŁOMÓW !!!
 • Barbara 2017-07-19 15:46:44
  NAUCZ SIE NAJPIERW SAVOIR_VIVRE'U ZANIM ZAJMIESZ MIEJSCE W POLSKIM SEJMIE! WSTYD NA CALY SWIAT!!!!
 • Marek 2017-07-18 11:12:14
  Takich ludzi potrzeba nam w Sejmie! Młoda, wykształcona, energiczna i przede wszystkim odważna. Wielu politykom brakuje jaj, a ta dziewczyna niczego sie nie boi. W końcu w Sejmie ktoę mówi głosem młodych! Jestem pod wrażeniem jej walki o zablokowanie reformy edukacji!
 • uważnie 2017-07-10 23:20:40
  Do Marcin: Wylansowała ją niejaka Kidawa-Błońska.
 • Marcin 2017-07-10 18:28:39
  Ciężko jest słuchać jakiejkolwiek wypowiedzi tej "posłanki". Nie wiem jak i na czyje polecenie zrobiła w swoim zyciu karierę, ale z pewnością nie zawdzięcza nic swojej wiedzy czy elokwencji. Potwierdza to doskonale tezę, że "Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie". Nigdy więcej takich osób w Sejmie i życiu publicznym.
 • mineta 2017-04-12 13:22:28
  Robienie loda niejakiej Kidawie pomaga bardzo w tej politycznej "karierze"
 • precz z tą głupią 2017-04-12 10:52:35
  Wyjątkowo tępa panienka. Być radną i nie wiedzieć, czym zajmuje się taka rada gminy? Nie znać podstaw funkcjonowania państwa? I jeszcze publicznie to pokazywać w wywiadzie z dziennikarką? To jaki to może być parlamentarzysta??? DNO
 • Sekuła 2017-02-26 09:13:09
  Intelekt kasjerki z supermarketu nie obrazajac kasjerek i gdyby nie pieniadze ktora ta wyrachowana panienka jest smarowana przez kogos na lewo i prawo zapewne tam by sie znalazla.Nalezy jak najszybciej przetrzepac to cale towarzystwo na UW bo nie wierze ze zdobyla jakiekolwiek wyksztalcenie bez lapowek.Sam fakt ze jeszcze robi doktorat sklania do refleksji ze ktos bardzo wplywowy i z niezbyt dobrymi intencjami w stosunku do Polski szykuje ja do wysokich lotow.Stypendystka niemieckiej uczelni za ktorej finansowaniem stoi Soros.W internecie jest filmik gdzie ta gwiazda zalosnie duka po niemiecku na poziomie licealnym i uwaga taka osoba bez zadnych kursow i znajomosci jezyka wpisuje w CV ze uczy niemieckiego na uniwersytetach 3 wieku.To co sie w tym kraju wyprawia to juz nawet nie smieszy a raczej przeraza
 • puszatek 2017-02-10 23:26:24
  Do casting: Raczej jako modelka w buduarze.