REKLAMA


Kinga Gajewska-Płochocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kinga Gajewska-Płochocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2011-2012 stypendystka berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Wcześniej ukończyła Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. W 2010 roku założyła własną działalność gospodarczą.

Członek Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Od dwóch kadencji Przewodnicząca Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowała się kampanią międzynarodową. Koordynator akcji: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S"MD".

W 2012 roku zajmowała się deregulacją w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w 2014 roku polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowała z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6 tysięczne poparcie.

Od kilku lat zajmuje się działalnością społeczną na rzecz integracji międzypokoleniowej i szerzenia aktywności obywatelskiej. Od 2012 roku współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie prowadzi wykłady, zajęcia sportowe oraz uczy języka niemieckiego.

Jako mieszkanka Błonia jest organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.

Od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. W sezonie 2013 zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 została powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PO kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 4820 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (86 komentarzy)

 • Grzegorz 2017-01-11 18:17:44
  Najgorsza idiotka w Sejmie, która pluje na Polaków. Zaraziła się chorobą posłanki Pomaskiej i posła Nitrasa. Mają nienawiść do ludzi. Nie szanują obywateli, składają groźby karalne wobec ludzi. Nic nie wiedzą o historii.
 • oburzony jej głupotą 2016-12-29 02:05:55
  To ta idiotka, co to niby była radną, a w wywiadzie na pytanie dziennikarki nie potrafiła nawet odpowiedzieć jaka jest pozycja gminy w polskim ustroju samorządowym, ani kto jest trzecią osobą w państwie, coś tam jedynie wymijająco bełkotała, a na końcu wywiadu zaorała się sama. To coś nigdy nie powinno było trafić do Sejmu. A jeśli to doktorantka, to wstyd i hańba i dla uczelni i dla promotora.
 • Bartosz 2016-12-16 22:19:22
  Czy jest jakas mozliwosc aby odwolac ta poslanke z urzedu i to ze skutkiem natychmiastowym.Przeciez to jest skandal i hanba ze osoba tak skrajnie niekompetentna siedzi w sejmie naprzeciw godla panstwowego i w rocznice mordu w kopalni wujek puszcza ze smartfonu hity dyskotekowe.Ona od poczatku kadencji nie robi nic tylko biega ze smartfonem po gmachu sejmu i nagrywa czy to spiacych poslow czy cyrki sejmowe a 80% spoleczenstwa polskiego musi ciezko pracowac rok na jej miesieczne uposazenie.SKANDAL i HANBA!
 • Nowakowski 2016-11-08 09:39:47
  Żenująca dziunia. Tata złotnik posypał hajsiwem i tak oto ten bezmózg trafił do sejmu.
 • Buncol 2016-02-03 01:01:25
  To oszustka i manipulantka.Na jej Facebooku dziala cala farma wynajetych i oplacanych przez ta pania trolli internetowych ktorzy maja dbac o jej pozytwny PR.Kazdy niekorzystny komentarz jest usuwany a osoba piszaca zablokowana.Do sejmu weszla bo jej bogaty ojciec oplacil Kidawie Blonskiej kampanie wyborcza w zamian za wciagniecie Gajewskiej na liste wyborcza Kidawy i tak weszla do sejmu dzieki glosom Kidawy!Ordynacja wyborcza musi byc zmieniona jak najszybciej bo jak widac dla bezczelnych karierowiczow kompletnie niekompetentnych drzwi do najwazniejszych instytucji panstwowych stoja otworem wystarcza pieniadze i znajomosci!
 • casting 2016-01-31 15:50:56
  Rodacy rozumu nie macie , po urodzie oceniacie posła , według mojej wiedzy to ta wasza miss nie ma zielonego pojęcia o swoich kompetencjach i obowiązkach posła. Jest tylko maszynką do głosowania PO i brania kasy jak darmozjad z naszych podatków. Powinna , jak taka urocza laska , iść sobie zarobić kasę w prywatnym biznesie , bo to liberałka , najlepiej na wybiegu jako modelka.
 • iza 2016-01-17 11:45:14
  Do Karolina: uroda nie ma tutaj nic do rzeczy , aby zostać posłem , o tym nie mówi prawo , więc ocena twoja jest haniebna. Dawaj takie komentarze na portalach miss polonia lub miss Polski , coś ci się w głowie pomieszało. CV wspaniale ukwiecione , ale część to kłamstwo i nieprawda. Trzeba mieć duże doświadczenie w pracy na rzecz życia publicznego , aby się merytorycznie wypowiadać w Sejmie. Słyszałam , nic rewelacyjnego , jak na posłankę i jej CV kiepskie i mizerne.To licealista lepiej się wypowiada o życiu społecznym i politycznym naszego pięknego kraju.
 • Karolina 2016-01-16 23:44:22
  Genialna dziewczyna! Szybko analizuje, merytorycznie sie wypowiada plus jest niezwykle ładna. Dzisiaj nawet w Fakcie została uznana za najładniejszą posłankę w historii Polski. Nie wiem jak ona to zrobiła, że pomimo 25 lat ma większe CV niż połowa ludzi tam zasiadających. Tylko pogratulować!