REKLAMA


Kinga Gajewska-Płochocka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kinga Gajewska-Płochocka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2011-2012 stypendystka berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Wcześniej ukończyła Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. W 2010 roku założyła własną działalność gospodarczą.

Członek Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Od dwóch kadencji Przewodnicząca Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowała się kampanią międzynarodową. Koordynator akcji: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S"MD".

W 2012 roku zajmowała się deregulacją w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w 2014 roku polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowała z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6 tysięczne poparcie.

Od kilku lat zajmuje się działalnością społeczną na rzecz integracji międzypokoleniowej i szerzenia aktywności obywatelskiej. Od 2012 roku współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie prowadzi wykłady, zajęcia sportowe oraz uczy języka niemieckiego.

Jako mieszkanka Błonia jest organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.

Od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. W sezonie 2013 zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 została powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PO kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 4820 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (91 komentarzy)

 • mineta 2017-04-12 13:22:28
  Robienie loda niejakiej Kidawie pomaga bardzo w tej politycznej "karierze"
 • precz z tą głupią 2017-04-12 10:52:35
  Wyjątkowo tępa panienka. Być radną i nie wiedzieć, czym zajmuje się taka rada gminy? Nie znać podstaw funkcjonowania państwa? I jeszcze publicznie to pokazywać w wywiadzie z dziennikarką? To jaki to może być parlamentarzysta??? DNO
 • Sekuła 2017-02-26 09:13:09
  Intelekt kasjerki z supermarketu nie obrazajac kasjerek i gdyby nie pieniadze ktora ta wyrachowana panienka jest smarowana przez kogos na lewo i prawo zapewne tam by sie znalazla.Nalezy jak najszybciej przetrzepac to cale towarzystwo na UW bo nie wierze ze zdobyla jakiekolwiek wyksztalcenie bez lapowek.Sam fakt ze jeszcze robi doktorat sklania do refleksji ze ktos bardzo wplywowy i z niezbyt dobrymi intencjami w stosunku do Polski szykuje ja do wysokich lotow.Stypendystka niemieckiej uczelni za ktorej finansowaniem stoi Soros.W internecie jest filmik gdzie ta gwiazda zalosnie duka po niemiecku na poziomie licealnym i uwaga taka osoba bez zadnych kursow i znajomosci jezyka wpisuje w CV ze uczy niemieckiego na uniwersytetach 3 wieku.To co sie w tym kraju wyprawia to juz nawet nie smieszy a raczej przeraza
 • puszatek 2017-02-10 23:26:24
  Do casting: Raczej jako modelka w buduarze.
 • puszatek 2017-02-10 23:22:17
  Jakim cudem taka miernota umysłowa zrobiła doktorat? I co za głąby na tę babę głosowały? Niepojęte.
 • Grzegorz 2017-01-11 18:17:44
  Najgorsza idiotka w Sejmie, która pluje na Polaków. Zaraziła się chorobą posłanki Pomaskiej i posła Nitrasa. Mają nienawiść do ludzi. Nie szanują obywateli, składają groźby karalne wobec ludzi. Nic nie wiedzą o historii.
 • oburzony jej głupotą 2016-12-29 02:05:55
  To ta idiotka, co to niby była radną, a w wywiadzie na pytanie dziennikarki nie potrafiła nawet odpowiedzieć jaka jest pozycja gminy w polskim ustroju samorządowym, ani kto jest trzecią osobą w państwie, coś tam jedynie wymijająco bełkotała, a na końcu wywiadu zaorała się sama. To coś nigdy nie powinno było trafić do Sejmu. A jeśli to doktorantka, to wstyd i hańba i dla uczelni i dla promotora.
 • Bartosz 2016-12-16 22:19:22
  Czy jest jakas mozliwosc aby odwolac ta poslanke z urzedu i to ze skutkiem natychmiastowym.Przeciez to jest skandal i hanba ze osoba tak skrajnie niekompetentna siedzi w sejmie naprzeciw godla panstwowego i w rocznice mordu w kopalni wujek puszcza ze smartfonu hity dyskotekowe.Ona od poczatku kadencji nie robi nic tylko biega ze smartfonem po gmachu sejmu i nagrywa czy to spiacych poslow czy cyrki sejmowe a 80% spoleczenstwa polskiego musi ciezko pracowac rok na jej miesieczne uposazenie.SKANDAL i HANBA!
 • Nowakowski 2016-11-08 09:39:47
  Żenująca dziunia. Tata złotnik posypał hajsiwem i tak oto ten bezmózg trafił do sejmu.
 • Buncol 2016-02-03 01:01:25
  To oszustka i manipulantka.Na jej Facebooku dziala cala farma wynajetych i oplacanych przez ta pania trolli internetowych ktorzy maja dbac o jej pozytwny PR.Kazdy niekorzystny komentarz jest usuwany a osoba piszaca zablokowana.Do sejmu weszla bo jej bogaty ojciec oplacil Kidawie Blonskiej kampanie wyborcza w zamian za wciagniecie Gajewskiej na liste wyborcza Kidawy i tak weszla do sejmu dzieki glosom Kidawy!Ordynacja wyborcza musi byc zmieniona jak najszybciej bo jak widac dla bezczelnych karierowiczow kompletnie niekompetentnych drzwi do najwazniejszych instytucji panstwowych stoja otworem wystarcza pieniadze i znajomosci!