REKLAMA


Kamila Gasiuk-Pihowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kamila Gasiuk-Pihowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji.

Kamila Gasiuk-Pihowicz - liderka Nowoczesnej w okręgu podwarszawskim. Z wykształcenia prawniczka i ekonomistka, prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Od lat jest zaangażowana w działalność społeczną, m.in. na rzecz tolerancji i dialogu międzykulturowego.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawniczych, skąd wyniosła szybkość i skuteczność w działaniu. Następnie, pracując m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, poznała z bliska, jak działa państwo.

Polityką zainteresowała się pod wpływem spotkań z taki autorytetami, jak Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim z pierwszego miejsca na liście tego ugrupowania. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 19 041 głosów. Zasiadła w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (187 komentarzy)

 • Piotr 2017-07-25 18:38:03
  zaklamana suka która wyszczekuje same kłamstwa Jak takie ścierwa bedą rządzić to juz lepiej do Korei Północnej sie przeprowadzić
 • Krynicki 2017-07-25 11:03:48
  Ta kobitka ma wiedzę, charakter i jest naturalnym liderem ulicy, czyli wszelkie maść " mord". Tak trzymaj bo masz ku temu predyspozycje.
 • Stop Wulgaryzmom 2017-07-22 03:02:28
  Do paPOi N: Człowieku sama twoja wypowiedz powinna być blokowana polska daleko nie zajdzie na hejtowaniu normalnych poglądów,martwi mnie w jakim kierunku polska zmierza ja jestem za PO i prawie w ogóle nie obrażam polityków z PiSu Kukiza Korwina prosze pisać z sensem dlaczego według ciebie jest zła .
 • Projektant mody 2017-07-20 22:46:34
  Pani Kamila pokazana została w TyleWizji po 22.30 w swojej roli... czyli jak krzyczy i wymachuje rękoma. Chmmm... 3-ci dzień w tym samym stroju ??? Mam poważne obawy czy nie wyskoczy mi rano z lodówki w tym samym stroju.
 • prawnie 2017-07-20 09:55:20
  A krzykliwa pani nie napiła się rano melisy i znów nawołuje do demonstracji, balansując na granicy prawa, chodząc po cienkiej linie jakim jest w tym przypadku art. 255kk i jeśli komuś by się coś stało w wyniku tej demonstracji to będzie się pani tłumaczyć, mimo iż sprytnie się pani zabezpieczyła, że wzywa pani do demonstracji pokojowej. To jest cały czas grzanie przez panią atmosfery !
 • paPOi N 2017-07-19 19:52:43
  szmato tylko J.Kaczyński miał i ma rację . jesteś niewyedukowaną flonfrą a czy kobietą wątpię
 • martin 2017-07-19 12:12:04
  To awanturnica sfrustrowana , szukająca krwi Polaków i awantur na ulicy . Powinna buc pociągnięta do odpowiedzialności karnej za sianie nienawisci i nie zgody .
 • naoczny 2017-07-19 00:38:13
  Współczuję mężowi tej pani jeśli podobnie zachowuje się w domu, a pewnie tak jest. Zachowuje się w Sejmie jak furiatka i ewidentnie prowokuje. Powinna być raczej aktorką, manipuluje informacjami, celowo podgrzewa atmosferę, nawołuje do bojkotu ulicznego. Zasypuje "toną" poprawek - to wyglądało jak chwytanie się brzytwy przez tonącego. Udało jej się sprowokować J.Kaczyńskiego i ewidentnie o to jej chodziło. Ja też mam brata i też bym się zdenerwował, gdyby szkalowali mi brata który nie żyje. Takie zagrywki stosują osoby będące na przegranej pozycji np: w Sądzie, jeśli Sąd sobie na to pozwala ;). Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość weźmie to na spokojnie i poradzi sobie z tą opozycją zachowująca się jak grupa furiatów. Statystyczny Polak głupi nie jest i widzi jaką mamy opozycję która podle i niemoralnie atakuje nieżyjącego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Widać wśród opozycji strach jak na tonącym okręcie, na którym nie ma kapitana. Totalny chaos i brak pomysłu na Polskę.
 • Suweren przemówił !!! 2017-07-19 00:03:59
  Opamiętaj się kobieto, kto serwuje Putinowską Białoruś. Ustrój demokratyczny Państwa Prawa mieliśmy tylko teoretyczny do jesieni 2015roku, zamiast się kłócić i poróżniać społeczeństwo powinniście wszyscy wspólnie naprawić chore sądownictwo, nie jesteśmy jak za Rządów SLD czy PO-PSL niewolnikami bez żadnych praw.