REKLAMA


Joanna Kluzik-Rostkowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joanna Kluzik-Rostkowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Dziennikarka, polityk, od 2013 roku minister edukacji narodowej, w 2007 minister pracy i polityki społecznej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, posłanka na SejmVI i VII kadencji, była przewodnicząca klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza, założycielka partii PJN.

W 2004 rozpoczęła pracę w Urzędzie m.st. Warszawa na stanowisku głównego specjalisty w biurze prasowym. W tym samym roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku została mianowana na stanowisko pełnomocnika Prezydenta Warszawy ds. kobiet i rodziny. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku kandydowała do Sejmu z warszawskiej listyPrawa i Sprawiedliwości, jednak nie uzyskała mandatu.

17 listopada 2005 objęła stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, przejmując m.in. część kompetencji Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn (urząd ten został zlikwidowany przez nowego premieraKazimierza Marcinkiewicza). Funkcję tę pełniła do 13 lipca 2007. roku. Tego samego dnia została powołana przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

13 sierpnia 2007 roku, po zerwaniu koalicji PiS z LPR i Samoobroną, wróciła do pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej na urząd ministra. Stanowisko to zajmowała do 16 listopada 2007, tj. do zaprzysiężenia jej następcy w rządzie Donalda Tuska.

Wcześniej w tym samym roku w wyborach parlamentarnych uzyskała mandat poselski, kandydując jako lider listy PiS w okręgu łódzkim.

W 2010 roku została szefową sztabu wyborczego kandydata na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

5 listopada 2010 roku decyzją Komitetu Politycznego PiS wraz z Elżbietą Jakubiak została wykluczona z partii. 16 listopada 2010 roku wspólnie z kilkoma politykami PiS ogłosiła złożenie wniosku o utworzenie stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. 28 kwietnia 2011 prezydent Bronisław Komorowski powołał ją w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego, z zasiadania w której zrezygnowała 15 czerwca tego samego roku.

13 czerwca zrezygnowała z członkostwa w partii i jej klubie parlamentarnym, podejmując współpracę z Platformą Obywatelską. W wyborach parlamentarnych została liderem listy PO do Sejmu w okręgu rybnickim.

20 listopada 2013 premier Donald Tusk zapowiedział jej nominację na stanowisko ministra edukacji narodowej. 22 września 2014 roku objęła to samo stanowisko w rządzie Ewy Kopacz.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku  z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję w okręgu warszawskim, otrzymując w nim 12 807 głosów. 16 listopada 2015 zakończyła pełnienie funkcji ministra.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Weronika 2016-09-30 20:42:44
  Dzięki Bogu że już nie "EDUKUJE"!!! Bo że szkół wychodzili by sami IDIOCI-PEDERAŚCI!! "Rubta co chceta"!!!
 • rodzice 2016-05-12 08:11:34
  Okropieństwo i żenada , aby takie słowa wypowiadać o edukacji naszych dzieci , jak dzisiaj na sali sejmowej , zmuszałaś , aby nasze dzieci obowiązkowo szły do szkoły w wieku 6 lat , kim ty jesteś , kto ciebie upoważnił do rządzenia bezprawnie naszymi dziećmi , ty wyrodna mizernoto , uródź sobie gromadkę i wtedy przeprowadzaj na tych dzieciach eksperymenty psychologiczne , czy ty nie masz sumienia , aby z twego nakazu nasze dzieci teraz cierpiały , zawłaszczyłaś sobie prawo o decydowaniu o wychowaniu naszych dzieci , ale to już koniec z tobą , nasza nadzieja doczekała się spełnienia
  i sprawiedliwość przyszła na ciebie , pod TS i mamy nadzieję , że staniesz wreszcie pod osąd sprawiedliwości i nigdy już nigdy , nie będziesz dysponować naszymi dziećmi , jak przedmiotami do przesuwania w byłych waszych wypasionych gabinetach , bo nigdy już do władzy nie powrócicie , a mandaty wam zabiorą niezależne sądy i w pace będzie spacerówka.
 • Tom 2016-05-12 00:07:42

  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) Dla kasy WSZYSTKO !!! JOANNA