REKLAMA


Beata Anna Mateusiak-Pielucha - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Anna Mateusiak-Pielucha Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Swoją działalność polityczną rozpoczęła w czasie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, związana z Niezależnym Związkiem Studentów. Od samego początku współpracowała z Jarosławem Kaczyńskim. Była członkiem i założycielem Porozumienia Centrum. Pełniła funkcję Sekretarza Zarządu Wojewódzkiego PC w Sieradzu. W kolejnych latach była radną gminy Działoszyn oraz delegatem do sejmiku województwa sieradzkiego. Członek i założyciel partii Prawo i Sprawiedliwość, członek I rady politycznej PiS. Powierzono jej zadanie stworzenia struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pajęczańskim. W 2006 roku powołano ją na stanowisko wójta gminy Sędziejowice. W tym samym roku została wybrana do rady powiatu Pajęczańskiego, gdzie powierzono jej funkcję starosty.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kolejny raz kandydowała do Sejmu w okręgu sieradzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 12 059 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)