REKLAMA


Rafał Wójcikowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Rafał Wójcikowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Reprezentuje Ruch Kukiza. Ukończył studia ekonomiczne i informatyczne na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie doktoryzował się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

W trakcie studiów otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, dwukrotnie był stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Za pracę doktorską został laureatem konkursu dla młodych naukowców Komitetu Badań Naukowych - „Eureka”

Od roku 2001 r. pracuje na stanowisku adiunkta na uczelniach łódzkich (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka). Obecnie pracuję jako adiunkt w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim w Instytucie Turystyki i Rozwoju Gospodarczego.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – oddział Łódź, oraz Stowarzyszenia Księgowych Polskich. W 2008 powołał do życia Fundację Aurea Libertas z siedzibą w Łodzi. Fundacja zajmuje się promowaniem świadomości patriotycznej, ekonomicznej, prowadzi pracę formacyjną i promocji idei.

W 2011 roku został zaproszony do grona ekspertów ekonomicznych Fundacji Republikańskiej, gdzie podjął pracę nad projektami związanymi z polityką prorodzinną i reformą ubezpieczeń społecznych. W 2013 roku został zaproszony przez Jarosława Kaczyńskiego od udziału w programie „Alternatywa” w zakresie zespołu ekspertów „Teraz rodzina”.

Działa także aktywnie w wielu lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. Najważniejsze z nich to Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim oraz w stowarzyszenie Prawy i Samorządny Powiat Tomaszowski.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu piotrkowskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9135 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)