REKLAMA


Antoni Macierewicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Antoni Macierewicz Minister Obrony Narodowej

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm I, III, IV, VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 3 sierpnia 1948 roku w Warszawie. Historyk. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1991-1992 minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego. Od 2006 do 2007 roku szef służby kontrwywiadu wojskowego. Wiceprezes PiS.

W latach 1968-1989 działacz opozycji demokratycznej, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR. W sierpniu 1980 roku współorganizował Wolne Związki Zawodowe, a później NSZZ "Solidarność" w Warszawie. Po wprowadzeniu stanu wojennego jako członek komitetu strajkowego Stoczni Gdańskiej został internowany.

Po 1989 roku wstąpił do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, następnie należał do Ruchu Odbudowy Polski, Ruchu Katolicko-Narodowego, Ligi Polskich Rodzin, Ruchu Patriotycznego. Od 2006 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 33 960 głosów. 16 listopada tego samego roku prezydent Andrzej Duda powołał go w skład rządu Beaty Szydło na urząd ministra obrony narodowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (166 komentarzy)

 • Ferdynand Barbasiewicz 2017-10-11 15:48:03
  Obronność Polski: Ja przeżyłem II wojnę światową, byłem świadkiem brutalnej przemocy niszczenia etnicznego Polaków i Żydów oraz wszelkiej infrastruktury do egzystencji przez Hitlera, gestapo i armię niemiecką. Szanowni Państwo, jestem oficerem emerytowanym i znam się na najnowszej logistyce militarnej. Jestem autorem bardzo taniej ze 100% skutecznością niszczenia wszelkich wrogich samolotów bojowych i helikopterów będących w powietrzu, zachowując pilotów jako jeńców przy życiu. Moje rozwiązania techniczne mają zdolność zdalnego niszczenia napędu rakiet, zdalnego wyłączania napędów okrętów i wszelkich pojazdów wojskowych na lądzie. Oślepiania radarów, obezwładniania piechoty wroga, terrorystów, wszelkiej maści zorganizowanych przestępców, zdalnego oklejania specjalnymi skrawkami foli z dodatkiem ferrytu, które oklejają chemią części stalowe broni czyniąc ją nieużyteczną, nie możliwą do użycia. Jako doświadczony żeglarz często obserwowałem na morzach różne jednostki wojskowe pływające i te doświadczenia sprawiły, że stworzyłem projekt ...POJAZDU LATAJĄCEGO NA FALI z prędkością nawet 700 km/h. Wyrażając się dokładniej opracowałem 4 prototypy. Pojazdy te mogą mieć zastosowanie nie tylko w Marynarce Wojennej ale w ratownictwie morskim i mogą być włączone do żeglugi, przemieszczając się z pasażerami i towarem kilkanaście razy szybciej niż dotychczasowe rozwiązania w żegludze. Dysponuję dokumentacją techniczną pojazdów latających na fali oraz humanitarnej głowicy bojowej, którą
 • obatel 2017-10-04 17:06:16
  szkodnik , bezczelnie oskarża ludzi
 • Dobry Wojak Antoni 2017-09-08 08:56:00
  Do jarek: To mam tyle samo wiedzy o wojsku co Maciarewicz a może i więcej bo filmów widziałem całe mnóstwo :-).
 • jarek 2017-09-07 21:04:00
  Do Dobry Wojak Antoni: Kolejny najmądrzejszy z całej wsi. Wojsko widział tylko z amerykańskich filmów.
 • Dobry Wojak Antoni 2017-09-05 12:04:49
  Do jarek: Jesteś mało ambitny. Korea Pólnocna ma milionową armię na 20 milionów obywateli i do tego broń jądrową i środki przenoszenia. Jako że PIS bierze światły przykład z tego kraju, proponuję armię o liczebności 2 miliony. Do tego kilkadziesiąt głowic atomowych, kilka wodorowych. Myślę że ktoś na tyle odseparowany od rzeczywistości jak Pan Minister, jest właściwą osobą do tego zadania. Jeżeli Egipcjanie dostali Mistrale po dolarze za sztukę, myślę że helikoptery nie będą droższe a za atomówki zapłacimy najwyżej po pięć. Zostanie jeszcze kupę kasy na limuzyny, dotacje dla Rydzyka i apele smoleńskie. Ku chwale!!!
 • jarek 2017-09-02 14:21:56
  Silna Armia zaraz za przemysłem to podstawa bytu każdego dzisiejszego państwa. Armia 200 tyś. zawodowa dobrze opłacana wyposażona w nowoczesny sprzęt zdyscyplinowana, tak powinno wyglądać polskie wojsko. Niemożna zapominać o profesjonalnej rezerwie. Dziś niestety rezerwiści są jeszcze wyposażani w stare buty, mundury drugiej kategorii do tego dochodzi szkolenie np. szkolenie ogniowe z pięcioma nabojami. PANIE MINISTRZE PROSZĘ BRAĆ SIĘ DO PRACY
 • !!! 2017-08-24 22:48:01
  Do Agent Stasi: Czas przeszły słuszne spostrzeżenie, zabił Polków którzy pracowali nad bezpieczeństwem Naszego kraju. Teraz morderca w Rządzie czerwonych jest Ministrem , ten Rząd bandycki należy obalić.
 • Krynicki 2017-08-24 22:34:28
  Zmieniłem zdanie o Panu Macierewiczu ( kocham go) ciiiiiiiiiii było u mnie ABW !!??
 • Agent Stasi 2017-08-18 12:45:10
  Do SIC: Zdekonspirował własnych agentów podczas reformy WSI. Żadna inna służba W HISTORII ŚWIATA nie zdekonspirowała własnych agentów bez wyższej konieczności.