Wacław Klukowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wacław Klukowski Wybory 2015

  • Oficjalne wyniki PKW

    Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    76 miejsce 0,10 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    12 miejsce 0,35 % poparcia

Urodzony 14 kwietnia 1966 w Pyrzycach. Startuje z drugiego miejsca na liście wyborczej w okręgu szczecińskim.

W  2006 roku ukończył studia z zakresu agrobiznesu na Akademii Rolniczej w Szczecinie.

Na początku 2006 roku został zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych, początkowo jako doradca prezesa, potem wiceprezes. We wrześniu 2006 roku powołano go na p.o. prezesa tej agencji.

W 2007 roku objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej ANR, później został wicedyrektorem w jednostce podległej KRUS. W 2009 roku wszedł w skład rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W 1991 roku przystąpił do Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”, a 5 lat później do partii Przymierze Samoobrona (od 2000 roku działającej jako Samoobrona RP). Zasiadł w jej radzie krajowej. W 2001 roku wybrany na posła IV kadencji z listy tej partii. Wszedł do prezydium jej klubu parlamentarnego. Zasiadał w Komisji Skarbu Państwa oraz w Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

29 listopada 2002 odszedł z Samoobrony RP i wstąpił do Polskiego Bloku Ludowego. Pełnił funkcję przewodniczącego władz wojewódzkich tej partii. Z ramienia koła poselskiego PBL w 2004 roku zasiadał w Parlamencie Europejskim. Był członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich PE. W wyborach w 2004roku kandydował do PE z listy Ligi Polskich Rodzin. W styczniu 2005 roku przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku nie uzyskał mandatu z listy tej partii.

W wyborach samorządowych w 2006 roku wybrano go do sejmiku zachodniopomorskiego, a rok później wystąpił z PiS i z klubu radnych tej partii. W 2009 roku przystąpił do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Rok później bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w sejmiku z listy tej partii.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku był liderem listy PJN do Sejmu, następnie  współtworzył Polskę Razem.. W marcu 2014 roku opuścił to ugrupowanie, reaktywując Polski Blok Ludowy (jako ugrupowanie nieformalne), którego został prezesem. W imieniu PBL zawarł porozumienie z Solidarną Polską przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i na jego mocy był kandydatem tej partii. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował na burmistrza Pyrzyc oraz do rady powiatu pyrzyckiego z ramienia lokalnego komitetu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!