REKLAMA


Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

OCEŃ OSOBĘ

Urodził się 18 listopada 1953 roku we wsi Ogrodnikach koło Białegostoku. Poseł na sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

W latach 1960 - 1968 uczęszczał do szkoły podstawowej w Nowym Aleksandrowie, a następnie do Technikum Geodezyjnego w Białymstoku, które ukończył w 1973 roku. W latach 1973 - 1978 studiował na Politechnice Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera geodety. W latach 1990 - 1991 ukończył studia podyplomowe w zakresie szacowania wartości nieruchomości.

Pracę zawodową rozpoczął w 1978 roku jako kierownik grupy robót w OPGK Białystok. W latach 1981 - 1984 pracował w Białostockim Kombinacie Budowlanym jako inspektor nadzoru. W 1984 roku podjął pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w Delegaturze GUBiK. W 1988 roku założył Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno - Kartograficznych, które prowadził do 1994 roku.

W 1980 roku był jednym z założycieli NSZZ "Solidarność" w OPGK Białystok, a w latach 2002 - 2006 delegatem na WZD. W 1990 roku był jednym z założycieli Porozumienia Centrum w Białymstoku, Członkiem Zarządu Wojewódzkiego, a także członkiem Zarządu Głównego i Naczelnej Rady Politycznej. Od 1994 do 1998 roku pełnił funkcję wiceprezydenta, a następnie Prezydenta Miasta Białegostoku. W latach 1997 - 2003 pełnił funkcję posła RP z poparciem PC. W 2001 roku wstąpił do partii "Prawo i Sprawiedliwość". Jest członkiem Komitetu Politycznego i Rady Politycznej. W latach 2003 - 2005 był Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2005 roku do października 2007 roku był posłem V kadencji Sejmu RP. Od listopada 2007 roku do października 2011 roki pełnił funkcję Posła na Sejm VI Kadencji z poparciem "Prawa i Sprawiedliwości". W okresie listopad 2005 - maj 2006 był Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od maja 2006 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Był wiceprzewodniczącym Komisji Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi., a także członkiem Sejmowej Komisji Finansów Publicznych i Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy - Kodeks wyborczy, poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o partiach politycznych, ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał ponownie mandat posła na Sejm RP - VII kadencji. Pełni funkcję przewodniczącego komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Podczas zjazdu delegatów w 2012 roku w województwie podlaskim został wybrany na prezesa Zarządu Okręgowego Prawo i Sprawiedliwość w województwie podlaskim.

Od 1970 roku do chwili obecnej działa aktywnie w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe, gdzie pełni funkcję Członka Rady Gminnej LZS w Dobrzyniewie Dużym. Aktywnie uprawiał sport jako piłkarz. Grał w zespołach: Jagiellonii Białystok, Juvenii Białystok, LZS Lampart Nowe Aleksandrowo oraz AZS Warszawa. Od 1995 roku jest członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Od 2003 roku Przewodniczącym Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Św. Izydora Oracza w Białymstoku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Białystok (Łomża, Suwałki, Augustów). Został wybrany na posła zdobywając 44 620 głosów.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (11 komentarzy)

 • chłopstwo 2017-02-24 12:38:55
  To cos jest bez honoru chowa się za immunitetem, kiedy trzeba stawać do konfrontacji, tchórz i ści..wo. Ale chcieliśta to mata dobrą zmianę, bedzieta mieć jeszcze lepi - wyborcy dobrej zmiany. I dostanieta następne 500+ ale już do odpracowanie w każda sobotę !!!!
 • wsiowy głupek 2017-02-16 11:11:43
  Krawat ani stanowisko nie czynią inteligentnym ani kompetentnym
 • jasio 2017-01-30 15:18:57
  Wyjątkowy antytalent rządowy za to bardzo zdolny jako lizyduda
 • Polska się przebudziła! 2017-01-15 11:58:34
  Witam Panie Krzysztofie Jurgiel, referendum w Podlaskim radze bierz Jarosława Zielińskiego oddaj głos wszak zawdzięczasz choć Wasz odlot haniebny do Warszawy, zostawiliście po sobie i kolegach partyjnych smród największą w historii powojennej Polski aferę gruntową, najcięższych przestępstw w obrębach gmin zmieniając z urzędu dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na mieszkalne, okradliście społeczeństwo z resztek godności osobistej, łamaliście i wciąż to robicie prawa człowieka , właściciele gruntów nie byli stronami postępowania odebraliście wolność Polskiemu społeczeństwu szmatławcy PiS . Drodzy rodacy, nie składajcie wniosków do ewidencji gruntów o wprowadzenie zmian, gdyż debile wyłączyli budynki gospodarze poprzez starostwa powiatowe z produkcji zwierzęcej(chlewnie, spichlerze itp.)bowiem według map zasadniczych i MPA stoją na gruntach oznaczonych literką "B" mieszkalne, co stanowi przestępstwo najcięższego kalibru dające realne możliwości przy nagłośnianiu afery uzyskania milionowych odszkodowań dla każdego rolnika i właściciela gruntu w obrębach gmin woj. Podlaskiego. Obowiązkiem każdego Polaka uczciwego jest wyeliminowanie patologii ze strefy publicznej, pisząc Skargi zbiorowe według właściwościowi do Komisji Europejskiej dajmy prawdziwy obraz praworządności w Polsce Rządu przestępczego Prawa i Sprawiedliwości kierowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.
 • sołtysspiczki 2017-01-01 10:44:48
  MINISTER ROLNICTWA -uchwalił ustawę która ma pozbawić dziedzictwa mieszkańców wspólnot wiejskich .Do 30 grudnia należało złozyc wnioski o wpis do ewidencji bo w innym wypadku wspólnoty przechodzą do gmin lub na skarb państwa.wystąpilismy o wydanie wykazów w celu powołania spólki do zażadzania Starostwo odniosło się oto w taki sposób/bielsk podlaski/ że najpierw należy powołać zarząd a pózniej dochodzić swoich praw gdyż pozbawiono nas już około 100 ha wspólnoty-zkomunalizowano dlaczego naruszono ustawy od nakazu Carskiego póznij zwane ustawami nie pozwalały pozbawic wspólnego dziedzictwa /|VCK622/03 system analiz Sądowych .Oto PAN minister jedną ustawą pozbawia wszystkich udziałowców prawa do korzystania ze wsolnot przez ustawę nie posiadającą logiki daży się do przejecia majątku mieszkańców wsi i osiedliPOPrzednie partje robili to cichaczem Pan MInister robi to Jawnie pewnie Pan Minister nie przeczytał na jakie artykuły powoływał się NIK i dlaczego wystawiając opinię o propozycji ustawy która różniła sie od uchwalonej.Namawiałem aby mieszkańcy głosowali na PiS CO DO MINISTRA SZYSZKO NIE POMYLIŁEM SIĘ.jednak Minister Rolnictwa do tej pory nie zrobił nic dla rolnictwa i mieszkańców i mam odczucie iż daży do przejęcia tradycji na skarb Państwa.
 • Bogna 2016-12-30 12:46:41
  Ten typ potrafi tylko promować siebie a rolników ma w głębokim poważaniu . Pan na włościach a reszta to plebs.
 • olo 2016-10-25 14:57:59
  Znacznie wiecej buty i zarozumiałości niż kompetencji.
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-10 19:47:29
  Szanowny Panie Ministrze Jurgiel( ekipo specjalistów ) zniszczyć w tak dziecinny sposób 40letnią markę Stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim!" Skandal wyczerpujący nawet znamionowa czynu zabronionego art 231pragraf 1kodeksu karnego i inne".
 • Rolnik 2016-02-09 10:12:46
  Trzymaj tak dalej i działaj na rzecz wsi widocznie Nie przejmuj się za głupie gadanie wspieramy ciebie Kujawsko Pomorskie więcej takich ludzi M