REKLAMA


Jan Szyszko - Minister Środowiska - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Szyszko Minister Środowiska

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 19 kwietnia 1944 roku w Starej Miłosnej. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i jako pracownik naukowo-dydaktyczny z tytułem profesora jest wierny tej uczelni.

Posiada tytuły doktora honoris causa dwóch zagranicznych uniwersytetów w Luneburgu (Niemcy) i Użgorod (Ukraina). Autor ponad 230 książek, prac, publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.

Był ministrem środowiska w latach 1997-1999 i w latach 2005-2007. Pełnił funkcję prezydenta Konwencji Klimatycznej ONZ (1999-2000) oraz sędziego Trybunału Stanu w latach 2001-2005.

Od 2001 roku należy do partii Prawo i Sprawiedliwość.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowisko Ministra Środowiska w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (17 komentarzy)

 • Tadek 2016-10-21 13:21:48
  NAJLEPSZY MINISTER PO 1989 ROKU!!! Życzę sił i KONSEKWENCJI w uzdrawianiu naszego ŚRODOWISKA !!! I DZIĘKI ZA OBRONĘ LASÓW! Które PO chciało SPRZEDAĆ!!! Pozdrawiam
 • ANTSZYSZKOWA 2016-10-21 10:14:25
  tragedia ,morderca zwierząt,włazid....pa kościelna ,SZYSZKO PRECZ !!!!!!!!!!!!!
 • Batman 2016-09-28 20:26:00
  Swoimi wpisami, petycjami i działaniami w sieci ten osobnik sobie 4 litery co najwyżej podciera, wszystkie argumenty, naukowe, merytoryczne i zdroworozsądkowe odbijaja się od niego jak od ściany. Tylko powtórka z rozrywki i wyjście na ulicę, szeroka fala protestu i krytyki polskiego społeczeństwa jak to miało miejsce w 2007 roku w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy może zmusić rządzących do wymiany tego szkodnika o niebywałych rozmiarach.
 • zawiedziony 2016-08-12 15:04:57
  patrząc po łapkach w dół przy krytycznych komentarzach PIS zatrudnia sporo trolli do klikania.

  Szyszko niszczy polską przyrodę, wspiera myśliwych i wszystkich którzy widzą w lesie tylko deski. Ilość szkodliwych ustaw i działań jakie zrobił jest ogromna. Łapy z daleka od polskich lasów, wód i Parków Narodowych. Niech idzie na emeryturę i zajmie się swoimi chrząszczami.
  A tak na marginesie ten człowiek pogrążył PIS. Żaden świadomy człowiek już na nich nie zagłosuje.
 • Maciej B. (leśnik-ekolog) 2016-06-08 00:03:18
  Kompletna tragedia dla Polskiej Przyrody.
  Jeśli chodzi o ludzi, których Pan Szyszko powołuje na ważne stanowiska to można się tylko złapać za głowę.
  Niestety minister środowiska nie może stać tylko za interesami grupy ludzi, w tym przypadku leśników.
  Profesorem nadal można zostać nie mając pojęcia o pokrewnych dziedzinach. Proszę nie słuchać, że Profesor Szyszko zna się na ekologii - niestety jego wiedza opiera się na XIX wiecznych wiadomościach.
  OBY SZYBKO ZNIKNĄŁ Z MINISTERSTWA I CAŁEJ POLITYKI.
  Amen.
 • Lok 2016-05-17 15:24:08
  Kto mi powie dlaczego w komunistycznych ustrojach i mentalności urzędasów rodem z czasów czerwonej zarazy tak głęboko zakorzenione jest ograbianie i szkodzenie interesom do których zostało się powołanym? Dlaczego minister środowiska to tak na prawdę minister gospodarki leśnej? Kreatura pseudonaukowa, która nie ma nic wspólnego ze środowiskiem a drzewostan (posadzone w rządku np.sosny) nazywa lasem. Panie Szyszko!!! Przynosisz hańbę swojemu urzędowi. Podaj się do dymisji jeśli masz jeszcze choćby za grosz zdrowego rozsądku. Rozpuda niczego Cię nie nauczyła a to oznacza, że bardzo powoli się uczysz. Ludzie już nie chcą komuchów. Czasy się zmieniły. Dzisiaj David Atteborough ma już 90 lat i zdążył przekonać większość ludzi, że przyroda to skarb na którym nie koniecznie zarabia się wprost, sprzedając deski. Jesteś zakałą, która po raz drugi doprowadzi do wyjścia Polaków na ulicę. To będzie swoisty rekord bo w tym kraju od upadku komunizmu ludzie (prócz pielęgniarek i górników) wyszli na ulicę spontanicznie tylko raz. Broniąc Rospudy. Radzę to wziąć pod uwagę bo następnym razem wyjedziesz gościu na taczkach...
 • czyste powietrze 2016-03-25 14:28:14
  Do Kamil Bednarz: w mózgownicy pustka , wiedza zerowa , a co ty myślisz , że cały kraj będzie obsadzony stanowiskami z nadania komunistów i odłamów SB dożywotnio , bardzo dobre zmiany , trochę czystego powietrza jest potrzebne , bo straszny odór i smród panował w latach 2008-2015. Teraz będzie więcej tlenu dla Polaków.
 • ann 2016-03-25 13:44:06
  Najgorszy minister od czasu okrągłego stołu.. Jedyne o co potrafi zadbać to o swoje ukochane lobby myśliwych i leśników. Nikt jeszcze tyle szkody nie wyrządził dla pięknej polskiej przyrody co to aroganckie i nieodpowiedzialne indywiduum. Rospuda, Puszcza Białowieska, co jeszcze pan chce zdewastować?? Bóg i Polacy tego panu nigdy nie wybaczą.
 • Kamil Bednarz 2016-02-24 09:57:59
  Pan Szyszko w sposób rażący wypowiada się na tematy związane Z ochrona przyrody. Gdyby Prof. Szafer wiedział co obecnie wyprawia minister to by się za głowę złapał. Szyszko odwołał wszystkich dyrektorów Parków Narodowych, którzy twardo stali na straży ochrony przyrody. Smutne jest to że wspaniała Polska przyroda ma ministra myśliwego i leśnika, taki ktoś nigdy nie będzie się opowiadał za jej ochrona tylko za korzystaniem do woli z jej zasobów. Szkoda...
 • geolog 2016-02-02 21:46:49
  Proszę zrobić porządki z zatrudnionymi kolesiami z samorządów , tych darmozjadów , którzy po przegranych wyborach samorządowych w XI 2014 roku po układach PO - PSL znaleźli szybko pracę w NFOS Oddział w Poznaniu z województwa wielkopolskiego , tam pracują całe rodziny , korupcja i nepotyzm króluje w prywatnym folwarku , a nikt spoza tego układu znający wiele języków obcych nie zostanie tam zatrudniony , czas najwyższy skończyć z tą patologią kumpli wzajemnej adoracji.