REKLAMA

Zdzisław Sipiera został wojewodą mazowieckim

  • Autor: em
  • 08 grudnia 2015 13:27
Zdzisław Sipiera został wojewodą mazowieckim Zdzisław Sipiera (fot. facebook.com/z.sipiera)

Dotychczasowy starosta powiatu pruszkowskiego Zdzisław Sipiera (PiS) został nowym wojewodą mazowieckim. Sipiera zastąpił Jacka Kozłowskiego (PO), który sprawował funkcję wojewody mazowieckiego od 2007 r.

Sipiera jest członkiem PiS i wieloletnim działaczem samorządu w Pruszkowie i Warszawie. W l. 1998-2014 był radnym powiatu pruszkowskiego.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych był liderem listy PiS w wyborach do rady powiatu pruszkowskiego. Po wyborach został starostą pruszkowskim - po raz drugi. Pierwszy raz funkcję tę pełnił w latach 1998-2002.

W przeszłości Sipiera - pruszkowianin, absolwent m. in. AWF i studiów Administracji i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, - był w l. 1991-1996 dyrektorem jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie. Pracował także jako naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.

Po zakończeniu w 2002 r. sprawowania funkcji starosty pruszkowskiego, w l. 2002-2005 był zastępcą burmistrza stołecznej Pragi Północ a później (2005-2006) burmistrzem dzielnicy Wola.

Od 1990 zaangażował się w życie polityczne - został działaczem Porozumienia Centrum. Był szefem koła PC w Pruszkowie oraz członkiem zarządu głównego tego ugrupowania. W 2001 r. włączył się w tworzenie Prawa i Sprawiedliwości - od 2013 r. był sekretarzem struktur miejskich i powiatowych PiS w Pruszkowie.

Swoją kampanię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych prowadził pod hasłem "Słuchać ludzi, pomagać ludziom". W swojej ulotce wyborczej napisał, że u ludzi ceni "mądrość, lojalność, pracowitość i poświęcenie", podał też, że za swoją działalność otrzymał: Medal Jubileuszowy 200. Rocznicy Diecezji Warszawskiej Za Zasługi dla Kościoła Warszawskiego, Złotą Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA