REKLAMA

Wyniki wyborów, pierwsze komentarze: "To czas próby dla PO"

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 25 października 2015 21:39
Wyniki wyborów, pierwsze komentarze: "To czas próby dla PO" - To czas próby dla PO - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. kidawa-blonska.pl)

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych są już szeroko komentowane. Sprawdź, co o wynikach sądzą inni.

Głos zabrali liderzy PiS, Jarosław Kaczyński i Beata Szydło.

- Skromnie, ale ze zdecydowaniem i projektem. Z mocną drużyną Zjednoczonej Prawicy, a może nawet wielką biało-czerwoną drużyną, będziemy działać dla Polski. Dziękuję –  Jarosław Kaczyński zakończył swoje wystąpienie oddając głos Beacie Szydło.

- Zwyciężyliśmy, bo byliśmy konsekwentni w podejmowaniu tych zadań. Podążyliśmy drogą, którą wytyczył prezydent Lech Kaczyński - powiedziała Beata Szydło.

Przegrani też komentują.

- Zostawiamy Polskę w bardzo dobrym stanie, zwycięscy zobaczą, że kraj rozwija się bardzo dynamicznie - powiedział poseł PO Andrzej Czerwiński.

Tomasz Lis nie szczędzi złośliwości.

- J. Kaczyński panem i władcą Polski - napisał Lis na Twitterze.

- Ewa Kopacz zapowiada, że Polska ma nową lewicę. PO nie zejdzie z drogi, która doprowadziła ją do przepaści. Powodzenia i addio pomidory - komentuje na gorąco Tomasz Terlikowski.

Według analityka politycznego Michała Zielińskiego jutro Zandberg w Pałacu Prezydenckim odbierze Krzyż Zasługi. "Dałbym od razu złoty :)" - napisał na Twitterze.

- Możemy myśleć pozytywnie o tym wyniku – uspokajała marszałek sejmu. – PO będzie potrzebne, bo Polacy chcą byśmy byli w Sejmie. To czas próby dla PO - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ryszard Petru również jest zadowolony z wyników wyborów.

- Polska zaczyna się już dziś! - Ryszard Petru cieszy się na Twitterze.

- Naszym koalicjantem jest Rzeczpospolita Polska. Czekamy na oficjalne wyniki wyborcze. Zwycięzcą w tych wyborach jest idea przywrócenia państwa obywatelom - skomentował wyniki Paweł Kukiz.

- Będę pilnował by PiS dało 500 zł na dziecko. A inni zwrócili za ośmiorniczki - powiedział Paweł Kukiz po ogłoszeniu wyborów.

 Stefan Niesiołowski ma przeczucie, że Beata Szydło będzie premierem jedynie do kwietnia. Potem stery przejmie Jarosław Kaczyński.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gosc 2015-10-26 07:57:13
    Kaczynski i Szydlo to najgorsze wybory jakie moglabym zobaczyc. Pis kaczynski nie moze rzadzic w Polsce o tym moze tylko snic. Kaczynski odejdz z rzadu Polacy cie nie chca. Twoja gadka i spojrzenie to falsz i drwienie z Polakow. Teraz nie chcesz kontroli to dziwne.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA