REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: wyniki we wszystkich okręgach. Podział mandatów

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 27 października 2015 15:01
Wybory parlamentarne 2015: wyniki we wszystkich okręgach. Podział mandatów olacy wybrali w nich 460 posłów i 100 senatorów. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość (fot.sejm.gov.pl)

Poznajcie zbiorcze wyniki w wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP z podziałem na okręgi, które podała Państwowa Komisja Wyborcza. Sprawdź, kto wygrał. Wszyscy posłowie w jednym miejscu.

Parlamentarny.pl posiada już bazę, w której oznaczyliśmy dla was kandydatów, którzy uzyskali mandat posła na Sejm VIII kadencji i senatora IX kadencji. Tutaj możesz znaleźć swojego kandydata.

25 października w całej Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Polacy wybrali w nich 460 posłów i 100 senatorów. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość, które będzie rządzić samodzielnie  Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w naszej relacji na żywo.

Oto lista nowych senatorów i posłów:

Senat

Okręg numer 1 (powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki)
Rafał Józef Ślusarz (PiS)

Okręg numer 2 (powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz miasto na prawach powiatu: Jelenia Góra)
Stanisław Mróz (PiS)

Okręg numer 3 (powiaty: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasto na prawach powiatu: Legnica)
Dorota Czudowska (PiS)

Okręg numer 4 (powiaty: świdnicki, wałbrzyski)
Wiesław Kilian (PO)

Okręg numer 5 (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki)
Aleksander Szwed (PiS)

Okręg numer 6 (powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski)
Jarosław Duda (PO)

Okręg numer 7 (część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki)
Barbara Zdrojewska (PO)

Okręg numer 8 (Część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Gądów-Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec, Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin)
Jarosław Obremski (niezależny)

Okręg numer 11 (Powiaty: Toruń, toruński i chełmiński)
Przemysław Termiński, bezpartyjny zgłoszony przez PO.

Okręg numer 12 (Powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski oraz miasto na prawach powiatu: Grudziądz)
Andrzej Mioduszewski z(PiS)

Okręg numer 13 (Powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski oraz miasto na prawach powiatu: Włocławek)
Józef Łyczak (PiS)

Okręg numer 14 (Powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki)

Stanisław Gogacz (PiS)

Okręg numer 15 (Powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski, łęczyński, świdnicki)
Grzegorz Czelej (PiS)

Okręg numer 16 (Miasto na prawach powiatu: Lublin)

Prof. Andrzej Stanisławek (PiS)

Okręg numer 20 (Powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasta na prawach powiatu: Zielona Góra)

Waldemar Sługocki (PO)

Okręg numer 21 (Powiaty: gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz miasta na prawach powiatu: Gorzów Wielkopolski)
Władysław Komarnicki 

Okręg numer 22 (Powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski)
Robert Dowhan

Okręg numer 25 (Powiaty: kutnowski, łęczycki, łowicki, poddębicki)
Przemysław Błaszczyk (PiS)

Okręg numer 26 (Powiaty: łaski, pabianicki, zgierski)
Maciej Łuczak (PiS)

Okręg numer 30 (Powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki)
Andrzej Pająk (PiS)

Okręg numer 46 (Powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski oraz miasto na prawach powiatu: Ostrołęka)
Robert Adam Mamątow(PiS)

Okręg numer 47 (Powiaty: garwoliński, miński, węgrowski)
Maria Zofia Koc(PiS)

Okręg numer 48 (Powiaty: łosicki, siedlecki, sokołowski oraz miasto na prawach powiatu: Siedlce)
Waldemar Jerzy Kraska (PiS)

Okręg numer 49 (Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski)
Stanisław Karczewski (PiS)

Okręg numer 50 (Powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom)
Adam Bielan( (PiS)

Okręg numer 51 (Powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, prudnicki)
Jerzy Czerwiński 

Okręg numer 52 (Powiat opolski oraz miasto na prawach powiatu: Opole)
Prof. Piotr Wach (PO)

Okręg numer 53 (Powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski, strzelecki)
Grzegorz Peczkis  (PiS)

Okręg numer 56 (Powiaty: łańcucki, rzeszowski oraz miasto na prawach powiatu: Rzeszów)
Aleksander Bobko (PiS)

Okręg numer 57 (Powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasta na prawach powiatu: Krosno)
Alicja Zając (PiS)

Okręg numer 58 (Powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu: Przemyśl)
Mieczysław Golba  (PiS)

Okręg numer 59 (Powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki)
Bohdan Paszkowski  (PiS)

Okręg numer 65 (Miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot)
Bogdan Borusewicz (PO).

Okręg numer 66 (Powiaty: gdański, starogardzki, tczewski)
Antoni Szymański (PiS).

Okręg numer 67 (Powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski, sztumski)
Leszek Czarnobaj z (PO)

Okręg numer 68 (Powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski)
Ryszard Majer (PiS) 

Okręg numer 69 (Miasto na prawach powiatu: Częstochowa) 
Artur Warzocha (PO)

Okręg numer 72 (Powiaty: raciborski, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Żory)
Adam Gawęda  (PiS)

Okręg numer 73 (Powiaty: mikołowski, rybnicki oraz miasto na prawach powiatu: Rybnik)
Wojciech Piecha  (PiS)

Okręg numer 76 (Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasto na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza)
Arkadiusz Grabowski (PiS) 

Okręg numer 77 (Miasta na prawach powiatu: Jaworzno, Sosnowiec)
Michał Potoczny (PiS) 

Okręg numer 78 (Powiaty: bielski, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała)
Andrzej Kamiński (PiS) 

Okręg numer 79 (Powiaty: cieszyński, żywiecki)
Tadeusz Kopeć (PiS) 

Okręg numer 80 (Miasto na prawach powiatu: Katowice)
Andrzej Miosłek (PO) 

Okręg numer 84 (Powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz miasto na prawach powiatu: Elbląg)
Jerzy Wcisła (PO)

Okręg numer 85 (Powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski, ostródzki)
Bogusława Orzechowska (PiS)

Okręg numer 94 (Powiaty: gostyński, kościański, leszczyński, rawicki oraz miasto na prawach powiatu: Leszno)
Marian Poślednik (PO) 

Okręg numer 97 (Powiaty: policki oraz miasto na prawach powiatu: Szczecin)
prof. Tomasz Grodzki (PO) 

Okręg numer 98 (Powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki oraz miasto na prawach powiatu: Świnoujście)

Grzegorz Napieralski (PO)

Okręg numer 99 (Powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki)
Grażyna Sztark (PO)

Okręg numer 100 (Powiaty: koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz miasto na prawach powiatu: Koszalin)
Piotr Zientarski (PO)

 

Sejm

Okręg 1
Elżbieta Stępień
Robert Winnicki
Stanisław Huskowski
Ewa Drozd
Zofia Czernow
Robert Kropiwnicki
Adam Lipiński
Elżbieta Witek
Marzena Machałek
Krzysztof Kubów
Wojciech Zubowski
Ewa Szymańska

Okręg 2
Michał Paweł Dworczyk
Anna Zalewska
Wojciech Piotr Murdzek
Tomasz Siemonik
Izabela Mrzygłocka
Monika Wielichowska
Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
Irena Zyska
Agnieszka Mirosława

Okręg 3
Mirosława Stachowiak-Różecka
Piotr Babiarz
Jacek Świat
Beata Kempa
Przemysław Czarnecki
Mariusz Jędrysek
Kornel Morawiecki
Krzysztof Mieszkowski
Joanna Augustynowska
Alicja Chybicka
Jacek Protasiewicz
Aldona Młyńczak
Michał Jaros
Sławomir Piechota

Okręg 4
Eugeniusz Kłopotek
Paweł Skutecki
Tomasz Latos
Piotr Król
Bartosz Kownacki
Ewa Kozanecka
Łukasz Schreiber
Zbigniew Pawłowicz
Teresa Piotrowska
Paweł Olszewski
Krzysztof Brejza
Michał Stasiński

Okręg 5
Paweł Szramka
Zbigniew Sosnowski
Krzysztof Czabański
Iwona Michałek
Łukasz Zbonikowski
Anna Sobecka
Jan Ardanowski
Joanna Borowiak
Arkadiusz Myrcha
Tomasz Lenz
Antoni Mężydło
Tomasz Szymański
Iwona Michałek
Joanna Scheuring-Wielgus

Okręg 6
Jakub Kulesza
Elżbieta Kruk
Krzysztof Michałkiewicz
Gabriela Masłowska
Jarosław Stawiarski
Jerzy Bielecki
Krzysztof Szulowski
Lech Sprawka
Krzysztof Głuchowski
Artur Soboń
Sylwester Tułajew
Joanna Mucha
Włodzimierz Karpiński
Wojciech Wilk
Jan Łopata

Okręg 7
Wojciech Wilk
Jan Łopata
Jakub Kulesza
Beata Mazurek
Sławomir Zawiślak
Jan Szewczak
Marcin Duszek
Teresa Hałas
Piotr Olszówka
Agata Borowiec
Adam Abramowicz
Grzegorz Raniewicz

Okręg 8
Jarosław Porwich
Marek Ast
Elżbieta Rafalska
Jerzy Materna
Artur Zasada
Jacek Kurzępa
Stefan Niesiołowski
Bożenna Bukiewicz
Tomasz Kucharski
Katarzyna Osos
Krystyna Sibińska
Paweł Pudłowski

Okręg 9
Piotr Gliński
Joanna Kopcińska
Piotr Pszczółkowski
Waldemar Buda
Katarzyna Lubnauer
Piotr Apel
Włodzimierz Nykiel
Cezary Grabarczyk
Małgorzata Niemczyk
Iwona Śledzińska-Katarasińska

Okręg 10
Dorota Rutkowska
Elżbieta Radziszewska
Antoni Macierewicz
Anna Milczanowska
Robert Telus
Grzegorz Wojciechowski
Krzysztof Maciejewski
Dariusz Kubiak
Rafał Wójcikowski

Okręg 11
Cezary Tomczyk
Agnieszka Hanajczyk
Artur Dunin
Paweł Bejda
Tomasz Rzymkowski
Witold Waszczykowski
Grzegorz Schreiber
Beata Mateusiak-Pielucha
Tadeusz Woźniak
Marek Matuszewski
Piotr Polak
Łukasz Rzepecki

Okręg 12
Józef Brynkus
Beata Szydło
Marek Polak
Jarosław Szlachetka
Ewa Filipiak
Zbigniew Biernat
Marek Sowa
Dorota Niedziela

Okręg 13
Agnieszka Ścigaj
Rafał Trzaskowski
Ireneusz Raś
Lidia Gądek
Bogusław Sonik
Józef Lassota
Jerzy Meysztowicz
Małgorzata Wassermann
Andrzej Adamczyk
Ryszard Terlecki
Barbara Bubula
Jacek Osuch
Elżbieta Duda
Jarosław Gowin

Okręg 14
Elżbieta Borowska
Piotr Naimski
Józef Leśniak
Anna Paluch
Wiesław Janczyk
Barbara Bartuś
Arkadiusz Mularczyk
Edward Siarka
Jan Duda
Andrzej Czerwiński

Okręg 15
Norbert Kaczmarczyk
Włodzimierz Bernacki
Michał Wojtkiewicz
Urszula Rusecka
Wiesław Krajewski
Józefa Szczurek-Żelazko
Anna Czech
Władysław Kosiniak-Kamysz
Urszula Augustyn

Okręg 16
Wojciech Jasiński
Marek Opioła
Maciej Wąsik
Maciej Małecki
Robert Kołakowski
Józef Kurek
Marian Kierwiński
Elżbieta Gapińska
Piotr Zgorzelski
Marek Jakubiak

Okręg 17
Suski Marek
Skurkiewicz Wojciech
Kosztowniak Andrzej
Bąk Dariusz
Kwiecień Anna
Ruszczyk Leszek
Białkowska Anna
Maliszewski Mirosław
Mordak Robert

Okręg 18
Marek Zagórski
Krzysztof Tchórzewski
Arkadiusz Czartoryski
Henryk Kowalczyk
Krystyna Pawłowicz
Grzegorz Woźniak
Teresa Wargocka
Daniel Milewski
Jolanta Hibner
Czesław Mroczek
Marek Sawicki
Anna Maria Siarkowska

Okręg 19
Ewa Kopacz
Andrzej Halicki
Joanna Kluzik-Rostkowska
Joanna Fabisiak
Marcin Święcicki
Michał Szczerba
Roman Kosecki
Paweł Kukiz
Jacek Wilk
Ryszard Petru
Kornelia Wróblewska
Zbigniew Gryglas
Jarosław Kaczyński
Mariusz Kamiński
Małgorzata Gosiewska
Artur Górski
Jarosław Krajewski
Ewa Tomaszewska
Małgorzata Wypych
Paweł Lisiecki

Okręg 20
Małgorzata Kidawa-Błońska
Michał Kamiński
Kinga Gajewska
Jan Grabiec
Stanisław Tyszka
Mariusz Błaszczak
Andrzej Smirnow
Jacek Sasin
Anita Czerwińska
Jan Szyszko
Piotr Uściński
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Okręg 21
Jerzy Żyżyński
Sławomir Kłosowski
Patryk Jaki
Antoni Duda
Leszek Korzeniowski
Rajmund Miller
Tomasz Kostuś
Ryszard Wilczyński
Janusz Sanocki
Paweł Grabowski
Witold Zembaczyński
Ryszard Galla

Okręg 22
Marek Kuchciński
Bogdan Rzońca
Anna Schmidt-Rodziewicz
Stanisław Piotrowicz
Piotr Uruski
Piotr Babinetz
Andrzej Matusiewicz
Marek Rząsa
Joanna Frydrych
Wojciech Bakun
Mieczysław Kasprzak

Okręg 23
Józefa Hrynkiewicz
Wojciech Buczak
Kazimierz Moskal
Zbigniew Chmielowiec
Andrzej Szlachta
Kazimierz Gołojuch
Jan Warzecha
Krystyna Wróblewska
Halina Szydełko
Mieczysław Miazga
Jerzy Paul
Rafał Weber
Krystyna Skowrońska
Zdzisław Gawlik
Maciej Masłowski

Okręg 24
Krzysztof Jurgiel
Jarosław Zieliński
Dariusz Piontkowski
Lech Kołakowski
Jacek Żalek
Bernadeta Krynicka
Kazimierz Gwiazdowski
Jacek Bogucki
Mieczysław Baszko
Adam Andruszkiewicz
Krzysztof Truskolaski
Robert Tyszkiewicz
Bożena Kamińska
Tomasz Cimoszewicz

Okręg 25
Jarosław Sellin
Kazimierz Smoliński
Andrzej Jaworski
Jan Kilian
Tadeusz Cymański
Adam Korol
Sławomir Neumann
Agnieszka Pomaska
Jerzy Borowczak
Małgorzata Chmiel 
Magdalena Błońska 
Ewa Lieder

Okręg 26
Grzegorz Furgo
Jolanta Szczypińska
Marek Biernacki
Małgorzata Zwiercan
Henryka Krzywonos-Strycharska
Janusz Śniadek
Kazimierz Plocke
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Tadeusz Aziewicz
Marcin Horała
Zbigniew Konwiński
Stanisław Lamczyk
Jan Klawiter
Aleksander Mrówczyński

Okręg 27
Stanisław Szwed
Stanisław Pięta
Kazimierz Matuszny
Jacek Falfus
Grzegorz Puda
Mirosława Nykiel
Małgorzata Pępek
Jerzy Jachnik
Mirosław Suchoń

Okręg 28
Szymon Giżyński
Lidia Ewa Burzyńska
Konrad Głębocki
Izabela Leszczyna
Halina Rozpondek
Tomasz Jaskóła
Andrzej Gawron

Okręg 29
Wojciech Szarama
Piotr Pyzik
Barbara Dziuk
Jarosław Gonciarz
Borys Budka
Krystyna Szumilas
Tomasz Głogowski
Paweł Kobyliński
Marta Golbik

Okręg 30
Izabela Kloc
Grzegorz Matusiak
Grzegorz Janik
Czesław Sobierajski
Teresa Glenc
Gabriela Lenartowicz
Krzysztof Gadowski
Marek Krząkała
Krzysztof Sitalski

Okręg 31
Grzegorz Tobiszowski
Bożena Borys-Szopa
Michał Wójcik
Jerzy Polaczek
Andrzej Sośnierz
Marian Zembala
Tomasz Tomczykiewicz
Danuta Pietraszewska
Marek Wójcik
Wojciech Król
Grzegorz Długi
Monika Rosa

Okręg 32
Ewa Malik
Waldemar Andzel
Dariusz Starzycki
Robert Warwas
Beata Małecka-Libera
Anna Nemś
Paweł Bańkowski
Barbara Chrobak
Anna Krupka

Okręg 33
Anna Krupka
Krzysztof Lipiec
Maria Zuba
Michał Cieślak
Marek Kwitek
Dominik Tarczyński
Andrzej Kryj
Bogdana Latosiński
Zbigniew Ziobro
Grzegorz Schetyna
Marzena Okła-Drewnowicz
Artur Gierada
Lucjan Marek Pietrzczyk
Renata Urszula Janik
Kazimierz Kotowski
Krystian Jarubas
Piotr Liroy-Marzec
Adam Cyrański

Okręg 34
Leonard Krasulski
Zbigniew Babalski
Jerzy Wilk
Adam Ołdakowski
Jacek Protas
Elżbieta Gelert
Piotr Cieśliński
Andrzej Kobylarz

Okręg 35
Iwona Arent
Wojciech Kossakowski
Jerzy Małecki
Jerzy Gosiewski
Janusz Cichoń
Anna Wasilewska
Paweł Papke
Urszula Pasławska
Andrzej Maciejewski
Mirosław Pampuch

Okręg 36
Joanna Lichocka
Jan Dziedziczak
Jan Mosiński
Marek Kaleta
Mariusz Witczak
Bożena Henczyca
Jarosław Urbaniak
Wojciech Ziemniak
Angelika Możdżanowska
Jerzy Kozłowski
Adam Szłapka

Okręg 37
Witold Czarnecki
Zbigniew Dolata
Ryszard Bartosik
Leszek Galemba
Krzysztof Ostrowski
Paweł Arndt
Tomasz Nowak
Bartosz Józwiak
Paulina Hennig-Kloska

Okręg 38
Klaczkowski
Łapiński
Porzucek
Janyska
Rutnicki
Munyama
Parda
Paszyk

Okręg 39
Tadeusz Dziuba
Szymon Szynkowski vel Sęk
Bartłomiej Wróblewski
Szymon Ziółkowski
Bożena Szydłowska
Waldy Dzikowski
Rafał Grupiński
Tomczak Jacek
Joanna Schmidt
Marek Ruciński

Okręg 40
Czesław Hoc
Paweł Szefernaker
Małgorzata Golińska
Marek Hok
Stanosław Gawłowski
Paweł Suski
Stefan Romecki
Radosław Lubczyk

Okręg 41
Joachim Brudziński
Leszek Dobrzyński
Artur Szałabawka
Michał Jach
Krzysztof Zaremba
Norbert Obrycki
Sławomir Witold Nitras
Magdalena Kochan
Arkadiusz Marchewka
Bartosz Adam Arłukowicz
Sylwester Chruszcz
Piotr Misiło

(baza jest aktualizowana...)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wacek 2015-10-28 09:25:13
    A gdzie zgubiliście okręgi 60 - 64?
  • ??? 2015-10-27 20:24:17
    Okręg nr 2 - Irena Zyska... To Ireneusz Zyska tak szybko zmienił płeć po wyborach?



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA