REKLAMA

Wotum nieufności dla rządu: Kto kandydatem PO na nowego premiera?

 • Autor: PAP/AT
 • 16 marca 2017 10:34
Wotum nieufności dla rządu: Kto kandydatem PO na nowego premiera? Poprzedni premierzy: Donald Tusk i Ewa Kopacz z PO (fot.platforma.org)

W najbliższym czasie, w ciągu najbliższych dni będzie decyzja w sprawie kandydata na premiera we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło - powiedział Tomasz Siemoniak (PO).

"Nie hamletyzujemy; są terminy i są zasady. Ta zasada to jest taka, że najpierw decyzja musi być podjęta, konsultowaliśmy się z różnymi osobami, jak one to oceniają" - podkreślił Siemoniak pytany w w radiowej "Trójce" dlaczego tak długo trwa kwestia przedstawienia kandydata na premiera.

Na pytanie dlaczego wprost PO nie mówi o kandydaturze Schetyny, przecież nic mu nie grozi, bo wiadomo że tym razem wniosek nie przejdzie i premierem nie zostanie wiceszef PO odparł: "Tym razem nie, natomiast po wyborach, sądzę, że jest to bardzo prawdopodobne. Nie boimy się, że będzie spalony, bo byśmy nie szli z tym wnioskiem o wotum nieufności bardzo zasadnym w tej sytuacji i liczymy, że ta debata da bardzo wiele argumentów do opinii publicznej, jak źle rządzi PiS. Wszystko ma swój czas, powiedzieliśmy nazwisko kiedy składaliśmy wniosek i tak właśnie będzie".

"Ja mogę zagwarantować, że wszystko co zrobimy w tej sprawie będzie poważne, nie będzie taką sztuczką jak profesor Gliński z tabletu Jarosława Kaczyńskiego. Sytuacja jest poważna, to nie jest jakaś gra" - dodał polityk Platformy. "Proszę być spokojnym o to, że będzie to bardzo poważne rozwiązanie, które pokaże też i pozycję Platformy Obywatelskiej w opozycji" - podkreślił Siemoniak.

Podczas debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu w marcu 2013 r. ówczesna marszałek Sejmu Ewa Kopacz (PO) nie zgodziła się, by Piotr Gliński - wówczas kandydat na premiera - zabrał głos, więc prezes PiS Jarosław Kaczyński odtworzył na mównicy sejmowej jego wystąpienie z tabletu.

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu ma zostać złożony w piątek. Szef Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że jedną głównych kwestii, która ma uzasadniać złożenie tego wniosku będzie "bezrozumna polityka europejska, którą prowadzi rząd PiS". Jeszcze nie wiadomo, kto będzie kandydatem na premiera.

 

Skomentuj (5 komentarzy)

 • spragniony123 2017-03-18 14:13:33
  Do PISda radę: "Oszołomy" mają program i robią coś dla Polski i polaków ,natomiast PO chce , wręcz ślini się, żeby dorwać się do władzy i to wszystko, nic, żadnego programu żadnych propozycji . Rozumiem że to by był ciąg dalszy rządów PO a jakie one były to każdy wie . Dla mnie najcięższy grzech platformy to nachalna próba, żebyśmy wstydzili się naszej historii
 • PISda radę 2017-03-17 09:25:05
  Jestem za PO ale mogliby sobie darować. To nic nie da z oszołomami z PIS trzeba walczyć inaczej.
 • antoni antczak 2017-03-16 17:42:43
  donald ma PO głęboko w (...).On teraz gruppenfirer u merkel.
  A ten pomysł schetyny - to już było za pis.
 • pełowskiedziady 2017-03-16 13:36:46
  boże święty jacy oni są żałośni. przecież mieliście swoją szansę. i to dwa razy!. przegraliście ostatnie wybory bo nic nie robiliście dla nas zwykłych Polaków. Załatwialiście interesy lobby lekarskiego i prawniczego a wszyscy ministrowie byli na garnuszku u kulczyka, sobiesiaka i solorza. Bieńkowska wpeost śmiała się z nas Polaków że jesteśmy tacy głupi bo nie mamy możliwości dawać się korumpować jak ona czy nowak. Więc dajcie nam już spokój i odejdźcie na zawsze. i nigdy nie wracajcieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA