REKLAMA

Wałęsa o Waszczykowskim: Minister powinien przechodzić badania psychiatryczne

 • Autor: GP
 • 11 października 2016 08:43
Wałęsa o Waszczykowskim: Minister powinien przechodzić badania psychiatryczne Lech Wałęsa ocenił, ze politycy na stanowiskach ministerialnych powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne. (fot.:youtube.com)

• Lech Wałęsa kontynuuje spotkania w kraju. W poniedziałek (10 października) był w Elblągu gdzie brał udział w rozmowie o Polsce, organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji (KOD).
• W czasie tego spotkania skrytykował Witolda Waszczykowskiego i jego sposób prowadzenia polityki zagranicznej. W tym kontekście zaproponował, by ministrowie przechodzili... badania psychiatryczne.

Lech Wałęsa był gościem spotkania "Porozmawiajmy o Polsce", które odbywają się z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji (KOD). W poniedziałkowym (10 października) spotkaniu w Elblągu Wałęsa rozmawiał się z gronem około 200 osób - informowała "Gazeta Wyborcza".

W czasie spotkania Wałęsa odnosił się do sytuacji w Polsce i do obecnego rządzącego obozu.Stwierdził, że politycy nie mają prawa zmieniać w Polsce wszystkiego, na co tylko mają ochotę. Te słowa skierował do PiS, jednocześnie dodawał:

- PO jest w rozsypce. Nie ma za bardzo nawet komu tej władzy oddać - mówił Wałęsa o możliwym scenariuszu wygranej w następnych wyborach innego obozu politycznego niż PiS. - Do rządzenia trzeba się dobrze przygotować - ocenił.

Czytaj: Lech Wałęsa zapewnia, że jest krytyczny wobec PO

Zaproponował też, by o tym kto może, a kto nie może piastować ministerialne stanowiska decydował (po części) stan zdrowia. Tę konkluzję Wałęsa skierował pod adresem Witolda Waszczykowskiego.

- Czy taki człowiek może nas reprezentować? - pytał Wałęsa. - Kłócimy się już chyba ze wszystkimi, nawet z Francją, a przecież nie tędy droga.

W ocenie Wałęsy taki styl uprawiania polityki zagranicznej jest niebezpieczny. - Jakbym tak rozmawiał z Jelcynem, jak on (Waszczykowski - red.) z Putinem, to nigdy wojsko ZSRR nie opuściłoby Polski. W przyszłości każdy kandydat na ministra powinien być poddawany badaniom psychiatrycznym - konkludował Wałęsa.

Lider Solidarności pokłócony z PiS

Lech Wałęsa jest w kardynalnym sporze z Jarosławem Kaczyńskim.

Kaczyński był pracownikiem Kancelarii Prezydenta na stanowisku ministra stanu, gdy Wałęsa urzędował w Belwederze (1991 rok). Gdy skupione wokół niego środowisko Porozumienia Centrum pokłóciło się z Wałęsą, odszedł ze stanowiska i od tego czasu obaj panowie są bardzo krytycznie do siebie nastawieni.

Przyczyny konfliktu są inaczej pojmowane zarówno przez Wałęsę, jak i przez Kaczyńskiego. Faktem jest, że Jarosław Kaczyński upublicznił założenia zmian w ordynacji wyborczej, nad którymi pracowała wówczas Kancelaria Prezydenta. Ten krok miał ostatecznie podzielić obu polityków.

Skomentuj (8 komentarzy)

 • GOWNO 2016-10-12 23:31:52
  Ja proponuje aby "TW BOLEK" przestał już bełkotać !!! Przyznaj się że donosiłeś na kolegów!!! Tego rządu nie OBALISZ jak RZĄD OLSZEWSKIEGO w 1992 r. za to że chcieli dekomunizacji!!! Bolek obalił rząd Olszewskiego i zaczął czyścić swoje teczki!!! z wiekiem całkowicie głupieje!!! "BOLEK"jesteś kupą gówna i rady są gówno warte i ŚMIERDZĄ jak TY!!
 • szmata 2016-10-12 23:19:32
  Najlepszą OBRONĄ jest ATAK!!! A jak JEST się NIENORMALNYM-"TW"BOLKIEM !!!To najlepiej WMÓWIĆ innym że są NIENORMALNI!!! Odebrać SZMACIE-BEZ HONORU!!! Wszystkie zaszczyty, można się złamać, ale nigdy nie kapować za pieniądze na swoich kolegów. I TU nie ma TŁUMACZENIA!!! Pewne jest, że nieźle się na tym wzbogacił. A komuniści po Magdalence i Okrągłym Stole dopiero mogli cieszyć się życiem. "Gruba kreska" zapewniła im nietykalność, posady i swobodę korzystania ze swoich zagrabionych w czasach PRL fortun. I to DZIĘKI tobie "BOLEK"
 • Robert Gortat 2016-10-11 15:15:09
  Panie Prezydencie Lechu Wałęsa.Przyznam się szczerze.Nie uważałem Pana za swojego Prezydenta.Teraz uważam że miał Pan rację usuwając szkodników Polski w swojej Kancelarii.Tak dalej trzymać,trzeba usunąć tego kaczora z polskiej polityki zanim doprowadzi kraj do całkowitej izolacji.
 • nauczyciel 2016-10-11 11:59:41
  Bolek to tepak w tedy 7 letnia [wiejska ]podstawuwkie meczyl przez 9 lat...1050-1959
 • Lujawiak 2016-10-11 11:54:48
  Profesor BOLEK to nie przecietny tepak..Wtamtym czasie 7 klasowa [wiejska] posdtawowkie meczyl 9 lat.1950-1959 Chodzac wtedy na religje do kosciola sikal do kropiewnicy--AGIENT od urodzenia..
 • BOLEK 2016-10-11 11:41:43
  No i trzeba wiecej takich nozownikow jak moje wnuczki i Cyba z Lodzi..
 • martin 2016-10-11 10:01:14
  Bolka należny nie tylko za wypowiedzi wysłać do psychola ale także za wygląd i rechot .
 • Ośmiorniczka 2016-10-11 09:54:43
  Od M a g d a l e n k i potrzebny był psychiatra i nie tylko dla ministrów . Atak na marginesie , to chyba druga zakonnica zostanie przejechana na pasachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA