REKLAMA

Szef MSZ: Decyzja o wyjściu W. Brytanii z UE oznaczałaby chaos

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 08:20
Szef MSZ: Decyzja o wyjściu W. Brytanii z UE oznaczałaby chaos (fot.msz.gov.pl/Michał Jasiulewicz)

• Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej oznaczałaby chaos - ocenił szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.
• Dodał, że liczy na pozytywny wynik brytyjskiego referendum.

Waszczykowski podkreślił, że od wielu tygodni nie używa terminu "Brexit", który przesądza wyjście Wielkiej Brytanii z UE. "Mówimy o referendum i zakładamy ciągle, że będzie pozytywny rezultat tego referendum. Dzisiejsze sondaże pokazują, że jest pewna przewaga tych, którzy chcieliby pozostać w UE" - powiedział minister dziennikarzom.

Jego zdaniem, negatywny wynik referendum oznaczałby "przede wszystkim chaos". "Trzeba by stworzyć scenariusz wyjścia kraju wielkiego i potężnego z UE. Będąc jeszcze w Unii Europejskiej Wielka Brytania musiałaby uczestniczyć w procesie wyprowadzania się z UE. To jest chaotyczna sytuacji i mogłaby oznaczać też perturbacje w samej Wielkiej Brytanii. No a perturbacje w Wielkiej Brytanii oznaczałyby osłabienie systemu bezpieczeństwa europejskiego, bo Wielka Brytania jest ważnym elementem tego bezpieczeństwa" - stwierdził szef polskiej dyplomacji.

Czytaj też: Waszczykowski: Trzeba przedłużyć sankcje wobec Rosji

Jak ocenił, lista problemów w przypadku negatywnego wyniku referendum byłaby bardzo długa.

Referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie dalszego członkostwa w UE odbędzie się już w czwartek, 23 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA