REKLAMA

Szczyt NATO w Polsce: Kancelaria Andrzeja Dudy przygotowała spot

  • Autor: GP
  • 06 lipca 2016 13:26

• Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy chwali się liczbą spotkań, jakie przed szczytem NATO odbył prezydent.
• W czasie szczytu dojdzie do spotkania Duda-Obama.
• Decyzja o organizacji szczytu NATO w Warszawie zapadła w 2014 roku.

Kancelaria Prezydenta przygotowała spot, który podsumowuje starania głowy państwa, Andrzeja Dudy na arenie międzynarodowej. Nacisk minutowego materiału jest położony na szereg spotkań, które prezydent odbył w przeciągu ostatnich jedenastu miesięcy poprzedzających spotkanie Paktu Północnoatlantyckiego w Warszawie.

- Przekonywał zachodnich partnerów, że w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej powinny zostać rozmieszczone wojska NATO - można przeczytać w materiale.

Szczyt NATO odbędzie się pod koniec tego tygodnia w Warszawie (8 i 9 lipca).

W ramach spotkania przewidywana jest rozmowa miedzy Andrzejem Dudą i Barackiem Obamą.

Marek Magierowski stwierdził, że podczas tego spotkania na pewno będą poruszane te sprawy, które będą priorytetowymi tematami podczas całego szczytu.

- Czyli przyszłość NATO, wzmocnienie wschodniej flanki. Spodziewam się, że panowie prezydenci poruszą też temat Brexitu, który jest obecnie najgorętszym tematem dla chyba wszystkich przywódców, nie tylko w Europie - zaznaczył urzędnik prezydenta.

Kolejnymi tematami podczas spotkania Duda-Obama mogą być - jak stwierdził Magierowski - kwestie stosunków dwustronnych pomiędzy naszymi krajami. Zdaniem Magierowskiego prezydent Obama może też chcieć dowiedzieć się czegoś więcej, choćby na temat prac nad nową ustawą o TK.

Czytaj: Prezydent o roli Polski jako gospodarza szczytu NATO

Decyzja o miejscu szczytu NATO, które jest ważne z powodów wizerunkowych, zapada na poprzednim spotkaniu liderów Sojuszu. O tym, że spotkanie w 2016 roku będzie w Warszawie, zadecydowano we wrześniu w Newport, w roku 2014. Polskę na tym spotkaniu reprezentował Bronisław Komorowski.

Lipcowy szczyt to jubileuszowy, bo dwudziesty piąty szczyt od powołania NATO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA