REKLAMA

Świętokrzyskie. Kazimierz Kotowski pierwszy na liście PSL

  • Autor: PAP
  • 11 sierpnia 2015 05:43
Świętokrzyskie. Kazimierz Kotowski pierwszy na liście PSL

Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski ma otworzyć listę PSL w wyborach do Sejmu w okręgu obejmującym cały region. Zdecydowało o tym prezydium zarządu wojewódzkiego partii.

"To jest propozycja, która ma status uchwały prezydium zarządu wojewódzkiego PSL, bo to prezydium jest upoważnione do przedstawienia propozycji na konwencji, która odbędzie się w niedzielę" - wyjaśnił PAP w poniedziałek wieczorem szef świętokrzyskich struktur i zarazem wiceprezes PSL Adam Jarubas.

Województwo świętokrzyskie w wyborach do Sejmu stanowi jeden okręg wyborczy. Jedynką ludowców ma być Kazimierz Kotowski. W zarządzie województwa odpowiada m.in. za fundusze UE. Ma 64 lata, jest absolwentem Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej w Lublinie. W latach 1999-2010 był starostą opatowskim; przewodniczył też Związkowi Powiatów Polskich.

We wrześniu ub.r. bezskutecznie walczył o fotel senatora w wyborach uzupełniających z okręgu nr 82, na który składa się pięć świętokrzyskich powiatów. Przegrał wówczas z kandydatem PiS Jarosławem Rusieckim.

Dalsze miejsca na liście ludowców zajmują kolejno - posłowie Mirosław Pawlak oraz Marek Gos, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Beata Oczkowicz oraz członek zarządu województwa Piotr Żołądek.

"Nowością jest to, ze w każdym z trzech okręgów w województwie wystawiamy kandydatów na senatorów" - powiedział PAP Jarubas. Z okręgu obejmującego północną część regionu wystartuje wiceminister gospodarki, 38-letni Arkadiusz Bąk. W okręgu kieleckim, PSL wyznaczył dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach Małgorzatę Stanioch. Na południu regionu o fotel senatora będzie walczył radny sejmiku oraz dyrektor w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju Grzegorz Gałuszka.

Propozycję prezydium zarządu świętokrzyskiego PSL musi zatwierdzić jeszcze wojewódzka konwencja partii zaplanowana na najbliższą niedzielę. Wybory odbędą się 25 października.

PSL

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA