REKLAMA

Siemoniak do PiS: Schowajcie Macierewicza jeszcze raz

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 11:50
Siemoniak do PiS: Schowajcie Macierewicza jeszcze raz Siemoniak zarzucił Macierewiczowi, że "zniszczył fundamentalną rzecz - konsensus wokół spraw obronności i bezpieczeństwa (fot. youtube.com)

Powtórzcie operację sprzed wyborów chowania Macierewicza, schowajcie go przed sojusznikami – wezwał Tomasz Siemoniak (PO) w debacie nad wotum nieufności wobec ministra obrony Antoniego Macierewicza.

"Klub PO bardzo negatywnie ocenia Antoniego Macierewicza jako ministra obrony narodowej i będzie głosować za jego odwołaniem. Dopuszczając jednak ewentualność, że największy klub nie przychyli się do tego wniosku, proszę i apeluję, żebyście w najbliższym czasie powtórzyli operację, którą dwukrotnie z sukcesem przeprowadziliście w ubiegłym roku. Nazwijmy ją po wojskowemu operacją +Kameleon+, bo chodzi o chowanie Antoniego Macierewicza przed wyborami i wyborcami. Niech pojedzie w czasie szczytu NATO do leśnego garnizonu. Schowajcie go przed sojusznikami" - mówił w Sejmie Siemoniak, który kierował resortem obrony w rządzie PO-PSL.

"Szczyt NATO nie jest szczytem Antoniego Macierewicza, nie odgrywa on tam - wbrew zmasowanej promocji - głównej roli" - mówił Siemoniak, przypominając, że gospodarzami szczytu są prezydent RP i sekretarz generalny NATO.

Zarzucił Macierewiczowi, że "zniszczył fundamentalną rzecz - konsensus wokół spraw obronności i bezpieczeństwa, który obowiązywał przez 25 lat" i bezpodstawnie zaatakował swoich poprzedników w audycie. Wytknął mu sprzeczne wypowiedzi i wskazał, że programy modernizacyjne, o których mówi PiS, zostały przygotowane przez poprzednie kierownictwo resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA