REKLAMA

Ryszard Petru krytykuje władze Poznania

  • Autor: PAP/JS
  • 18 czerwca 2016 15:11
Ryszard Petru krytykuje władze Poznania Ryszard Petru przyjechał do Poznania na spotkanie z mieszkańcami pn. "Lepszy Poznań, Lepsza Polska" (fot. twitter/Nowoczesna)

• W najbliższych wyborach samorządowych Nowoczesna wystawi w Poznaniu swojego kandydata na prezydenta – zapowiedział w stolicy Wielkopolski lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Jak ocenił, miasto pod obecnymi rządami rozwija się zbyt wolno.

Ryszard Petru przyjechał do Poznania na spotkanie z mieszkańcami pn. "Lepszy Poznań, Lepsza Polska". W trakcie konferencji prasowej podkreślił, że Nowoczesnej zależy na "mapowaniu potrzeb" Polaków w różnych regionach kraju.

"Spotykam się z mieszkańcami Poznania, aby mówić o potrzebach zmian w Polsce. Przecież nie chodzi tylko o to, aby odsunąć PiS od władzy, ale o to, by zaproponować nowe, lepsze rozwiązania - tak, abyśmy mogli żyć w bezpiecznym, szczęśliwym kraju, gdzie ludzie dobrze zarabiają. To nazwaliśmy mapowaniem potrzeb, czyli rozmową o tym, co my proponujemy, w stosunku do tego, jak ludzie na to reagują" - powiedział.

Jak dodał, w najbliższym czasie Nowoczesna będzie chciała przedstawiać swój program. "Wykorzystujemy ten czas letni, aby prowadzić konsultacje programowe w całej Polsce i rozpoczynamy je w Poznaniu" - powiedział.

Lider Nowoczesnej gości w Wielkopolsce od piątku (17 czerwca). W Poznaniu był pytany o to, jakich zmian wymaga region i jego stolica.

Czytaj też: Lech Kaczyński patronem terminala LNG w Świnoujściu. Jarosław Kaczyński: To niezwykły moment

"Jestem z Wrocławia i pamiętam, jak wyglądał Wrocław i Poznań w latach '90. Przyznam, że z patrzyliśmy z zazdrością na dynamikę rozwoju i na perspektywy Poznania. Teraz mam wrażenie, że jest odwrotnie" - powiedział.

Jak dodał, Nowoczesna w najbliższych wyborach samorządowych wystawi własnego kandydata na prezydenta Poznania, który zawalczy z obecnie rządzącym miastem Jackiem Jaśkowiakiem (PO).

"Mam wrażenie, że obecny prezydent Poznania zbyt dużą wagę przykłada do audytów, a za małą do tego, co Poznaniowi jest potrzebne. Miasto mogłoby się dużo szybciej rozwijać, mogłoby być bardziej dynamiczne, ma olbrzymi potencjał intelektualny, przedsiębiorczy, logistyczny, jest znakomicie położone - a jednak tej dynamiki nie widać" - ocenił lider Nowoczesnej.

W spotkaniu z mieszkańcami Poznania, poza Ryszardem Petru, wzięli też udział lokalni posłowie Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA