REKLAMA

Radzwiłł: We wtorek zaprezentuję premier plan reformy systemu ochrony zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 14:33
Radzwiłł: We wtorek zaprezentuję premier plan reformy systemu ochrony zdrowia Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że jeszcze we wtorek (5 lipca) przedstawi premier Beacie Szydło założenia reformy systemu ochrony zdrowia (Konstanty Radziwiłł, fot.mz.gov.pl)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że jeszcze we wtorek (5 lipca) przedstawi premier Beacie Szydło założenia reformy systemu ochrony zdrowia, przewidującej m.in. likwidację NFZ i docelowo objęcie wszystkich obywateli prawem do świadczeń.

O planowanym spotkaniu minister powiedział w Warszawie podczas debaty dotyczącej darmowych leków dla osób, które ukończyły 75. rok życia.

Minister podkreślał, że planowana jest duża reforma systemu ubezpieczeń obejmująca m.in. likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia, który zostanie zastąpiony państwowym funduszem celowym, będącym "gwarantowaną zakładką w budżecie państwa".

Czytaj też: Wassermann: Komisja śledcza ustali, dlaczego instytucje nie zadziałały ws. Amber Gold

Jak mówił, środkami na ochronę zdrowia administrować będzie na poziomie centralnym ministerstwo zdrowia, a na poziomie regionalnym - agendy przy wojewodach.

Minister zaznaczył, że powstanie plan powolnego, ale gwarantowanego ustawą, wzrostu nakładów na ochronę zdrowia.

Reformy, jak mówił Radziwiłł, mają doprowadzić do tego, by zgodnie z tym, co gwarantuje konstytucja, dostęp do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych mieli wszyscy mieszkańcy Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA