REKLAMA

Prezydent podpisał trzy ustawy. Burza na Twitterze

 • Autor: MIW
 • 07 stycznia 2016 16:17
Prezydent podpisał trzy ustawy. Burza na Twitterze W ciągu pięciu lat rządów PBK podpisał 930 ustawy, zawetował cztery - napisał na twitterze Samuel Pereira. (Fot.): twitter

- W ciągu 5 lat rządów PBK (prezydent Bronisław Komorowski - red.) podpisał 930 ustawy, zawetował cztery. Czy był choć w 1 procent tak hejtowany za podpisywanie ustaw jak PAD (prezydent Andrzej Duda - red.) – pyta na Twitterze Samuel Pereira, dziennikarz „Gazety Polskiej”.

Hejt na prezydenta Andrzeja Dudę w sieci? Jak napisał na Twitterze Pereira, o „pluralizmie” w mediach najlepiej świadczy porównanie skali emocji i uwagi poświęconej podpisom poprzedniego i obecnego prezydenta.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę medialną, nowelizację ustawy o oświacie (znosi ona obowiązek szkolny dla sześciolatków), a także ustawę o służbie cywilnej. Ta ostatnia zakłada, że stanowiska w służbie cywilnej będą obsadzane nie w drodze konkursu, ale powołania.

Twitter

Na Twitterze podpisane przez prezydenta nowelizacje nie przeszły bez echa. Oto przykłady.

Tweet PO.

Głos zabrał też Janusz Palikot.

Twitter

Skomentuj (4 komentarzy)

 • King 2016-01-09 22:41:38
  Do rumcajs:
  Dziekuje za informację. Będę wdzięczny za podanie przynajmniej paru nazwisk. A swoją drogą - czy nie widzi Pan że chodzi o dokładnie ten sam mechanizm - przecież na miejsce tych 500 przyjęto ludzi którzy wcześniej wkupywali się w łaski nowej władzy. Dla mnie naganny jest mechanizm jako taki, dla Pana fakt że wyrzucono ludzi z pańskiej opcji politycznej. Kłania się nieśmietelny Kali z powieści Sienkiewicza.
 • rumcajs 2016-01-09 22:03:00
  Do King: zapomniałeś jak poprzednicy 8 lat temu wyrzucili z pracy w mediach , bez żadnych powodów prawie 500 niezależnych i obiektywnych pracowników telewizji i radia. Pamiętam to jak dziś , czyżbyś Rodaku zapomniał.
 • King 2016-01-09 21:33:50
  Widać p. Pereira się słabo starał. Inni niezależni publicyści już poszli w prezesy (np. Palade), a on wciąż w poczekalni. Lekarstwo jest jedno - więcej wazeliny, mniej skrupułów.
 • Katon 2016-01-07 21:31:31
  Pan Pereira przez ostatnie lata śpiewał "wyklęty postań ludu ziemi, powstańcie których trapi głód..." i jak mu się to opłaciło - wszędzie zniesiono wymóg udowodnienia swoich kompetencji, teraz każdy może zasiadać w Radach Nadzorczych spółek państwowych, zajmować wysokie stanowiska w administracji. Ale jeden wymóg - musi mieć rekomendację odpowiedniej osoby. Ale o to właśnie przez te lata starał się p. Pereira, i teraz pora na zdyskontowanie zasług. Pewnie za kilka tygodni dowiemy się że już jest dyrektor Pereira albo prezes Pereira albo podsekretarz stanu Pereira.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA