REKLAMA

Petru: Nowoczesna będzie głosować za odwołaniem Macierewicza

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 11:46
Petru: Nowoczesna będzie głosować za odwołaniem Macierewicza "Termin jest zły, debata jest zła, ale nie możemy głosować ani za tym ministrem, ani nie możemy się wstrzymać. Będziemy głosować za jego odwołaniem" - poinformował Petru (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

Choć moment debaty, przed zbliżającym szczytem NATO w Warszawie, jest nieszczęśliwy, to nasze fundamentalne zastrzeżenia do szefa MON Antoniego Maciererewicza powodują, iż musimy zagłosować za jego odwołaniem - stwierdził w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Sejm debatował nad wnioskiem PO dotyczącym wotum nieufności dla szefa MON. Petru w swoim wystąpienia ocenił, że dla dobra Rzeczypospolitej "takich wniosków przed szczytem NATO nie powinno się składać".

"Moment tej debaty uważam za nieszczęśliwy, bez względu na to, jak mało odpowiedzialny jest obecny minister obrony. Bez względu na to, jak mało bezpiecznie się z nim czujemy, bez względu na to, że przynosi nam więcej wstydu niż powagi" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Czytaj też: Nowoczesna dystansuje się od PO. Moment na wotum dla Macierewicza jest niefortunny

Dodał, że jego ugrupowanie ma fundamentalne zastrzeżenia do ministra Macierewicza. Jak ocenił, każde jego wystąpienie to "obawa, że za chwilę gotów będzie wywołać konflikt".

"Termin jest zły, debata jest zła, ale nie możemy głosować ani za tym ministrem, ani nie możemy się wstrzymać. Będziemy głosować za jego odwołaniem" - poinformował Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA