REKLAMA

Partia Petru wybrała jedynkę w łódzkim okręgu nr 10

  • Autor: PAP
  • 19 sierpnia 2015 17:58
Partia Petru wybrała jedynkę w łódzkim okręgu nr 10 Fot. PTWP (Michał Niwicz)

Agnieszka Łuczak będzie jedynką na liście do Sejmu Stowarzyszenia Nowoczesna w okręgu nr 10 w Łódzkiem. Okręg obejmuje powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, skierniewicki, rawski i opoczyński.

Kandydatkę przedstawiła w środę w Piotrkowie Trybunalskim regionalna liderka ugrupowania Ryszarda Petru, Katarzyna Lubnauer.

Agnieszka Łuczak, która wystartuje z pozycji nr 1 w okręgu nr 10, obejmującym powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, skierniewicki, rawski i opoczyński, pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Od 25 lat jest dziennikarką i publicystką, pracuje jako sekretarz redakcji w lokalnym Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym. Zajmuje się tematyką samorządową i sprawami społecznymi. Jest regionalną pełnomocniczką Stowarzyszenia "Kongres Kobiet". Jej działania mają na celu propagowanie praw kobiet, równego traktowania, przeciwdziałania dyskryminacji.

Kandydatka Nowoczesnej startowała w wyborach samorządowych w 2014 r. na stanowisko prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Reprezentowała wówczas utworzony przez siebie Komitet Wyborczy Wyborców "Możemy". W II turze przegrała z posłem PiS.

Łuczak podkreśliła, że posłowie zasiadający w sejmowych ławach przez dwie, trzy i więcej kadencji zatracają umiejętność słuchania ludzi. Swoją chęć kandydowania z listy Stowarzyszenia Nowoczesna uzasadnia: "Sejm potrzebuje nowych ludzi, których do parlamentu wprowadzi nowa partia. Nowa i nowoczesna".

Liderka Nowoczesnej w Łódzkiem Katarzyna Lubnauer (jedynka w Łodzi), która bierze czynny udział w konstruowaniu list w regionie, ujawniła na wcześniejszym spotkaniu z dziennikarzami, że będzie dążyć, aby na listach znalazło się "dużo kobiet, osób z wykształceniem, mówiących w obcych językach, po prostu fachowców".

Na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatur do Senatu komitety wyborcze mają czas do północy 15 września. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA