REKLAMA

Obywatel Iraku planował zamach w Polsce?

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lipca 2016 13:39
Obywatel Iraku planował zamach w Polsce? O zatrzymaniu cudzoziemca poinformował Polsat News; według stacji mężczyzna przesłuchiwany był przez ABW (fot.:bor.gov.pl)

Łódzki sąd aresztował w niedzielę 48-letniego obcokrajowca, pod zarzutem posiadania materiałów wybuchowych - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łodzi Paweł Urbaniak.

Jak podał, wniosek o areszt złożył łódzki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Sąd aresztował mężczyznę na 2 miesiące, m.in. ze względu na wysokość grożącej mu kary - do 8 lat więzienia oraz brak stałego miejsca zameldowania. Nie podano szczegółów zatrzymania.

O zatrzymaniu cudzoziemca poinformował Polsat News; według stacji mężczyzna przesłuchiwany był przez ABW.

- Obywatel Iraku podejrzany jest o posiadanie "śladowych ilości" materiałów wybuchowych - powiedziała z kolei dziennikarzom prok. Beata Marczak, szefowa łódzkiego wydziału zamiejscowego departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Marczak pytana o znaczenie terminu "śladowe ilości" podkreśliła, że u zatrzymanego nie stwierdzono takiej ilości materiału wybuchowego, która mogłaby spowodować wybuch. Jak dodała, prokuratura nie ma informacji, aby te śladowe ilości wynikały z faktu, że wcześniej doszło do skonstruowania bomby.

Czynności prowadzi łódzka delegatura ABW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA