REKLAMA

Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 14:38
Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju We wrześniu Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju, będące efektem prac ekspertów - zapowiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka (fot. facebook/Adam Szłapka)

• We wrześniu Nowoczesna przedstawi konkretne rozwiązania dla regionów i kraju, będące efektem prac ekspertów - zapowiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.
• Związani z Nowoczesną eksperci powołani w ramach sieci "Lepsza Polska" mają konsultować z Polakami nowy program partii.

Sieć ekspercką "Lepsza Polska" Nowoczesna powołała na początku lipca; eksperci mają przeprowadzać konsultacje społeczne w regionach, prezentować i konsultować nowy program partii.

"Sieć ekspercka jest strukturą, która jest powołana trochę obok Nowoczesnej. Mogą w niej uczestniczyć nie tylko członkowie partii, ale także eksperci zewnętrzni" - powiedział w poniedziałek w Szczecinie Szłapka. Jak dodał, ogólnopolskie zespoły eksperckie pracują m.in. w obszarze zdrowia, finansów publicznych, czy edukacji, natomiast zespoły eksperckie w regionach piszą programy dedykowane regionom.

"Mamy ramy programowe. Na tej bazie przygotowujemy konkretne rozwiązania dla regionów i całej Polski. To będziemy bardzo dokładnie konsultować przez wakacje i we wrześniu myślę, że odbędzie się konwencja programowa, gdzie wszystko to zbierzemy razem do jednego wspólnego programu" - powiedział Szłapka.

Na Pomorzu Zachodnim rozpoczęło pracę 156 ekspertów, których część jest także spoza Nowoczesnej - powiedziała koordynator krajowy sieci ds. strategii regionalnych i samorządu, a także ekspert ds. programu dla Pomorza Zachodniego Joanna Hołub.

Czytaj też: Nowoczesna chce zaskarżyć ustawę o Trybunale Konstytucyjnym do TK

Jak dodała, eksperci koordynują 20 obszarów, które są istotne dla gospodarki regionalnej, to m.in. samorząd regionalny, ochrona zdrowia, edukacja i rynek pracy. "Najpierw będziemy generowali pomysły, następnie chcemy je analizować, a także diagnozować koszty ich realizacji, jak również możliwość ich wdrożenia, zarówno na szczeblu miasta, regionu, jak i kraju" - dodała.

Pomysły sieci eksperckich po przeanalizowaniu mają być konsultowane m.in. z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i liderami opinii w poszczególnych grupach społecznych - powiedziała Hołub. Jak zapowiedziała, efekty prac ekspertów trafią do komisji sejmowych.

Nowy program ugrupowania pod hasłem "Nowoczesna Polska dla każdego" jest rozszerzeniem podstaw programowych, z którymi Nowoczesna szła do ubiegłorocznych wyborów. Program ten został podzielony na 14 bloków tematycznych dotyczących m.in. edukacji czy kwestii wolności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA