REKLAMA

Narasta konflikt między prezydentem Poznania a politykami PiS

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 11 sierpnia 2016 12:34
Narasta konflikt między prezydentem Poznania a politykami PiS - Kultura uruchamia myślenie, rządzącym to myślenie nie zawsze jest po drodze, stąd niektórych polityków częściej można spotkać z szalikami na stadionach niż w teatrach - skomentował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w trakcie konferencji.

Tym razem spór podsyciły słowa Jacka Jaśkowiaka, który powiedział: „niektórych polityków częściej można spotkać z szalikami na stadionach niż w teatrach”.

W poniedziałek (8 sierpnia) na dziedzińcu poznańskiego magistratu odbył się pierwszy z cyklu spektakli teatrów Krystyny Jandy.

Przed spektaklem aktorka mówiła o tym, że w żadnym innym mieście nie spotkała się z taką falą krytyki jak w Poznaniu.

Słowa te odniosły się do wystąpienia poznańskich radnych PiS, którzy byli głównymi przeciwnikami zaproszenia Jandy oraz przekazania na realizację spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru 150 tysięcy złotych (drugie tyle dołożył sponsor).

Sugerowano także, że Janda nie została zaproszona ze względu na wartości artystyczne jej przedstawień, ale poglądy polityczne.

- Kultura uruchamia myślenie, rządzącym to myślenie nie zawsze jest po drodze, stąd niektórych polityków częściej można spotkać z szalikami na stadionach niż w teatrach - skomentował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w trakcie konferencji.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA