REKLAMA

MON szuka żołnierzy. Dostaną 500 plus

  • www.pulshr.pl
  • Autor: Pulshr.pl
  • 09 sierpnia 2016 07:59
MON szuka żołnierzy. Dostaną 500 plus Żołnierz ma otrzymywać po 100 zł za każdy z dwóch dni szkolenia w miesiącu oraz 300 zł dodatku za gotowość, czyli razem 500 zł miesięcznie (Fot. PTWP/WK)

• Według zapowiedzi Ministerstwa Obrony Narodowej jesienią tego roku ma się rozpocząć nabór żołnierzy Obrony Terytorialnej.
• Od września wśród mieszkańców gmin, powiatów i województw ma się odbywać nabór do nowego rodzaju sił zbrojnych.
• Brygady OT mają liczyć od 1,5 do 2,5 tys. żołnierzy, a cała struktura – docelowo – 35 tys. lub więcej.

Żołnierz ma otrzymywać po 100 zł za każdy z dwóch dni szkolenia w miesiącu oraz 300 zł dodatku za gotowość, czyli razem 500 zł miesięcznie.

Zgłosić się może każdy obywatel, który przejdzie kwalifikację wojskową, która w 2009 r. zastąpiła pobór wobec zawieszenia obowiązkowej służby wojskowej i przejścia na armię zawodową. Co roku kwalifikację przechodzą 19-letni mężczyźni oraz kobiety, które już posiadają umiejętności przydatne do czynnej służby wojskowej albo właśnie kończą je zdobywać w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych, oraz na kierunkach psychologicznych.

Do Wojskowej Komendy Uzupełnień mogą przyjść też osoby pełnoletnie, które chcą dobrowolnie zgłosić się do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

– Stanowiska w OT są otwarte także dla kobiet. Na początku września robimy we Wrocławiu nabór na studium oficerskie. Na pewno będą tam też panie, nie przewidziano dla nich żadnych limitów ani parytetów – wyjaśnia pełnomocnik MON.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA