REKLAMA

Model państwa skandynawskiego to recepta Roberta Biedronia na współpracę gospodarczą państwa

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 23 maja 2016 11:39
Model państwa skandynawskiego to recepta Roberta Biedronia na współpracę gospodarczą państwa Robert Biedroń jest prezydentem Słupska, wcześniej zasiadał w Sejmie. (fot.:PTWP)

- Jest mi bliski model skandynawski, w którym państwo stara się w jakiś sposób wpływać na gospodarkę, ale przy ścisłej współpracy z biznesem, przedsiębiorcami - mówi prezydent Słupska.

Model ingerencji państwa w realną gospodarkę różnie się sprawdza. Po 1989 roku przyjęliśmy w Europie neoliberalny model gospodarki, a skutki tego są takie, że wiele osób wypadło z tego dobrobytu gospodarczego i stało się elektoratem partii populistycznych - mówił Robert Biedroń, prezydent Słupska

- Jest mi bliski model skandynawski, w którym państwo stara się w jakiś sposób wpływać na gospodarkę, ale przy ścisłej współpracy z biznesem, przedsiębiorcami - dodał prezydent Słupska.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tymek 2016-05-23 12:29:35
    Jej jaki on jest mądry i odkrywczy... obserwatorfinansowy.pl/dispatches/stiglitz-dla-optymalnego-rozwoju-polska-powinna-przyjac-model-skandynawski/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA