REKLAMA

Macierewicz o wotum nieufności: "Są ludzie, dla których interes obcy jest istotniejszy"

  • Autor: GP
  • 21 czerwca 2016 14:27
Macierewicz o wotum nieufności: "Są ludzie, dla których interes obcy jest istotniejszy" Antoni Macierewicz w czasie briefingu na Stadionie Narodowym w Warszawie, który będzie miejscem spotkania szczytu NATO. (fot.:MON/flickr.com/CC)

• Macierewicz odnosząc się do żądań jego dymisji, formułowanych przez PO stwierdził, że istnieją w Polsce mocne tendencje do dbania o obce interesy bardziej niż o polską rację stanu.
• Polityk chce mocnego piętnowania tego rodzaju działań.

W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" minister obrony narodowej udzielił pierwszego komentarza do materiału Gazety Wyborczej, w którym wyciągane są jego związki z Robertem Luśnią. Relacja łącząca Macierewicza z Luśnią, opisana w materiale, stała się przyczynkiem do walki PO o dymisję szefa MON. Luśnia został uznany za kłamcę lustracyjnego, tj. współpracował z SB w PRL.

Minister bagatelizuje oskarżenia i zwraca uwagę skąd wypłynęły.

- Są ludzie, dla których interes obcy jest istotniejszy. Zawsze w momentach kluczowych podejmują oni działania, w których nie respektują podstawowych norm. (...) W Polsce od dawna mamy do czynienia z sytuacją, w której są grupy społeczne i polityczne zakorzenione z państwami, które rządziły Polską. W momentach kryzysowych odzywają się i dominują (w polityce krajowej - red.) doprowadzając do wzmacniania zewnętrznych interesów - powiedział Macierewicz

Czytaj: 25 lat demokratycznych wyborów w Polce. Wiemy gdzie będzie świętował Andrzej Duda

Macierewicz mówił, że nie jest to nowość w polityce. - To zjawisko marginalizuje odradzający się patriotyzm tak bardzo właściwy młodym Polakom.

- Jest granica miedzy ostrym sporem politycznym, a służeniem obcym interesom - kontynuował polityk. - Tę drugą postawę musimy piętnować.

Macierewicz w wywiadzie zaznaczył, że w tej postawie chodzi o przekonanie o polskiej niższości. - Ktoś inny jest właściwszym gospodarzem naszego kraju niż my sami - uzasadniał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spragniony123 2016-06-22 16:53:22
    To co robi Schetyna ,na nikim nie robi wrażenia . Wali na ślepo mając nadzieję że w coś trafi . To jest tak żałosne że sam robi się żałosny . Przydaje się powiedzenie Tuska ,że ważne jest działanie tu i teraz .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA