REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Liczymy, że Steinmeier jedną z pierwszych wizyt złoży w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 19 marca 2017 13:15
Krzysztof Szczerski: Liczymy, że Steinmeier jedną z pierwszych wizyt złoży w Warszawie Prezydencki minister Krzysztof Szczerski (fot.:youtube.com)

Liczymy na to, że jedną z pierwszych wizyt zagranicznych nowy prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier złoży w Polsce - mówi prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

W niedzielę (19 marca) Steinmeier przejmuje obowiązki prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, a w środę zostanie zaprzysiężony. Były minister spraw zagranicznych, socjaldemokrata zastąpił na tym stanowisku Joachima Gaucka, który nie ubiegał się o drugą kadencję.

"Czekamy, liczymy na to, że jedną z pierwszych wizyt zagranicznych nowy prezydent Niemiec złoży w Polsce. Zaproszenie do Warszawy jest otwarte" - powiedział Szczerski.

Podkreślił, że byłby to dobry sygnał, że relacje polsko-niemieckie są ciągle strategiczne dla obu krajów. Szczerski uważa, że dobrym tematem do rozmowy prezydentów byłaby sytuacja w Europie i polityce międzynarodowej.

"Chcielibyśmy, żeby prezydent Steinmeier, jako osoba bardzo aktywna w poprzedniej roli w polityce międzynarodowej, tę aktywność podtrzymał. A także tę intensywność relacji polsko-niemieckich" - zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA