REKLAMA

Komisja ds. służb specjalnych za kandydaturą płk Tomasza Grudzińskiego na wiceszefa SKW

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2016 16:17
Komisja ds. służb specjalnych za kandydaturą płk Tomasza Grudzińskiego na wiceszefa SKW Tomasz Grudziński (fot.youtube)

• Zastępcą szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego ma zostać b. wiceszef Biura Ochrony Rządu płk Tomasz Grudziński.
• W czwartek sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę - poinformował PAP szef komisji Marek Opioła (PiS).

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział przed posiedzeniem komisji, że płk Grudziński jest fachowcem; i że zamierza powierzyć mu to stanowisko. "To były wiceszef BOR, odpowiadał wtedy za bezpieczeństwo podczas wizyt zagranicznych. Niestety został odwołany po zmianie rządu przez premiera Donalda Tuska" - powiedział PAP minister.

Macierewicz pytany, jakimi sprawami w SKW zajmie się nowy zastępca wyjaśnił PAP, że będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad dostępem osób do najwyższych tajemnic i certyfikaty bezpieczeństwa. Dopytywany, czy oznacza to przegląd wszystkich wydanych do tej pory przez wojskowe służby certyfikatów dostępu do tajemnic przypomniał, że już w 2007 r. mówił o ok. 700 tego typu dokumentach, które mogły być sfałszowane. "Ja nie jestem mściwy, ale pamiętliwy" - dodał.

Czytaj też: Szef MON: Misiewicz nadal jest zawieszony w funkcjach, które pełnił

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) powiedział PAP, że komisja - przy jednym głosie wstrzymującym pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę. "Zna specyfikę służb mundurowych, od roku jest doradcą szefa SKW, poradzi sobie na tej funkcji" - powiedział Opioła.

Przewodniczący powiedział, że komisja zapoznała się z projektami budżetów wszystkich pięciu służb - SKW, SWW, CBA, ABW i AW, ale opinie w tej sprawie dla sejmowej komisji finansów publicznych podejmie na kolejnym posiedzeniu. Posiedzenie było zamknięte a dodatkowo po przeniesieniu obrad komisji do nowej sali w budynku S Sejmu dziennikarze nie mają możliwości oczekiwać na ustalenia posłów.

Zastępcę szefa SKW powołuje Minister Obrony Narodowej na wniosek szefa tej służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA