REKLAMA

Janusz Kotański ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej i Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim

  • Autor: PAP/JS
  • 14 czerwca 2016 13:34
Janusz Kotański ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej i Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim Minister Witold Waszczykowski wręczył dziś Januszowi Kotańskiemu nominację Prezydenta RP na stanowisko Ambasadora RP (fot. msz.gov.pl)

Minister Witold Waszczykowski wręczył dziś Januszowi Kotańskiemu nominację Prezydenta RP na stanowisko ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej i Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim.

Jak informuje MSZ, Janusz Kotański podczas swojej wieloletniej kariery pracował w różnych instytucjach, m.in.: w Ministerstwie Kultury i Sztuki, Instytucie Pamięci Narodowej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W latach 2001-2006 jako pracownik IPN w Biurze Edukacji Publicznej zajmował się m.in. historią Kościoła katolickiego. Był współautorem opracowań: "Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński" i "Stan wojenny", a także członkiem redakcji "Biuletynu IPN". W latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Sejmu RP. W początkowym okresie działalności Centrum Nauki Kopernik (2008-2009) był kuratorem i współtwórcą galerii "Korzenie cywilizacji". W latach 2010-2015 w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego współtworzył scenariusz wystawy głównej oraz wystaw czasowych poświęconych św. Janowi Pawłowi II i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Zaangażowany był również w powstawanie ekspozycji Muzeum bł. Stanisława Papczyńskiego (którego kanonizacja, z udziałem Pary Prezydenckiej, miała miejsce 5 czerwca br.) w Górze Kalwarii. W ostatnich latach pracował nad aktami Sekretariatu Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego.

Jest autorem wielu artykułów poświęconych historii Polski i Włoch, opublikowanych m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Naszym Dzienniku", "Rzeczpospolitej" czy "Teologii Politycznej". Współpracował także z Telewizją Polską.

Janusz Kotański jest historykiem, absolwentem Wydziału Historycznego UW. Zna język angielski; posługuje się rosyjskim i francuskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA