REKLAMA

Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji o wykluczeniu go z PO

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2016 12:29
Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji o wykluczeniu go z PO Poseł Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu go z Platformy Obywatelskiej (fot. youtube.com)

• Poseł Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu go z Platformy Obywatelskiej.
• Jego odwołaniem zajmie się teraz krajowy sąd koleżeński PO.

Protasiewicz w piśmie adresowanym do zarządu Platformy napisał, że wnioskuje o odwołane od uchwały o jego wykluczeniu z partii. Jak dodał, prosi też o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia, zawierającego wyjaśnienie, jakie okoliczności oraz argumenty wpłynęły na zaproponowanie i przegłosowanie uchwały o jego wykluczeniu z partii.

Czytaj też: Siemoniak: Papier jest cierpliwy, przyjmie wszystko. Gorzej z realizacją planów

- Złożyłem dziś odwołanie od uchwały zarządu o wykluczenie oraz wniosek o doręczenie mi na piśmie uzasadnienia tej uchwały - powiedział Protasiewicz. Jak mówił, w piśmie, które otrzymał, znalazła się informacja, że powodem podjęcia decyzji przez zarząd PO jest jego działanie na szkodę partii, ale - jak zastrzegł - zabrakło szerszego uzasadnienia, jakie są powody jego wykluczenia z PO.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski powiedział, że kwestią odwołania od decyzji zarządu PO zajmie się krajowy sąd koleżeński partii. - W tej sprawie zarząd partii nie będzie się już wypowiadał, zgodnie ze statutem, odwołaniem zajmie się krajowy sąd koleżeński i to on wysłucha argumentów, które ma poseł Protasiewicz - wyjaśnił. Jak dodał, nie przewiduje, żeby decyzja zapadła szybko.

Przewodnicząca krajowego sądu koleżeńskiego PO Halina Rozpondek powiedziała, że sąd koleżeński kwestią odwołania Protasiewicza zajmie się we wrześniu.

 

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA