REKLAMA

Huskowski pisze do posłów PO, oskarża Schetynę o współpracę z PiS

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 12:53
Huskowski pisze do posłów PO, oskarża Schetynę o współpracę z PiS Lider PO Grzegorz Schetyna na konwencji programowej partii we Wrocławiu. (fot.:twitter.com/platforma_org)

• Poseł PO Stanisław Huskowski napisał list do parlamentarzystów partii.
• Ujawnia w nim zaangażowanie szefa PO w próbę zmian władzy w samorządzie Dolnego Śląska.
• Posła bulwersuje działanie Schetyny, które opisał w poufnym liście.
• Mimo wyraźnej adnotacji, by pismo pozostało poufne, znalazło się w dyspozycji mediów.

Portal TVPInfo.pl dotarł do listu, który poseł PO Stanisław Huskowski zdecydował się napisać do działaczy partii na Dolnym Śląsku. W dokumencie datowanym na dzień 4 lipca br. poseł wyraża poważne wątpliwości wobec obecnego lidera PO.

- Rola Grzegorza Schetyny w podjętej przez PiS próbie przejęcia władzy na Dolnym Ślaski bulwersuje bardzo wielu członków i sympatyków PO w naszym regionie. (...) Ze względu na polityczną wagę problemu i rolę, jaką w niej odegrał Przewodniczący PO zdecydowałem się napisać do Państwa ten list - zaczyna korespondencję polityk.

Następnie poseł przytacza problemy regionalnych struktur PO. Uwzględnia w nich decyzję zarządu krajowego wobec regionu, który struktury wcześniej w tym roku rozwiązał, a następnie zdecydował o komisarycznym zarządzaniu komórką partii.

- Dzisiaj jest już wiedzą powszechną, że Przewodniczący PO na kilka dni przed sesją sejmiku (województwa - red.), która odbyła się 28 czerwca, spotkał się z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim i prezydentem Raczyńskim. (...) Panowie doszli wtedy do porozumienia w sprawie wspólnego głosowania nad odwołaniem Przybylskiego oraz utworzeniem koalicji PO-PiS z udziałem radnych Raczyńskiego. Grzegorz Schetyna podjął się również zaproszenia do nowej koalicji PO-PiS radnych z PSL - pisze dalej w liście poseł.

- Ewentualne porozumienie PO z PiS na Dolnym Śląsku mogło mieć bardzo poważne konsekwencje dla Platformy Obywatelskiej w całym kraju - ostrzega Huskowski.

Po czym jasno i dobitnie komunikuje, że sytuacja PO nie pozwala mu milczeć.

- Próba zamknięcia tej bulwersującej sprawy bez wyjaśnienia, zamiecenia jej pod dywan i dalsze milczenie kompromitują Grzegorza Schetynę jako lidera opozycji i w moim przekonaniu odbierają mu moralne prawo do kierowania Platformą.

Pod podpisem posła widnieje adnotacja, która jak widać nie spełniła swojego zadania.

- List ten kieruję do parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z prośbą o nieupublicznianie jej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA